banner24
KONYAALTI SAHİLİ RANTA KURBAN EDİLMEMİŞTİR
BAŞKAN BÖCEK: DAHA FAZLA DAYANMAMIZ SÖZ KONUSU DEĞİLDİ
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Sahili işletme ihalesinin kamu zararı oluştuğu için iptal edildiğini vurgulayarak, “Konyaaltı Sahili ranta kurban edilmemiştir. Antalya, adrese teslim bu ihale ile zarara uğratılmıştır. Daha fazla dayanmamız söz konusu değildir. Benim kişilerle derdim yok. Benim derdim Antalya” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Sahili işletmesi ve kira ihalesinin iptaliyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıya basın mensuplarının ilgisi yoğun oldu. İhalenin iptaliyle ilgili 20 Ocak'ta hastalığı nedeniyle yazılı açıklama yaptığını ifade eden Başkan Böcek, rahatsızlığının devam etmesine rağmen konuyla ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek üzere basının karşısına çıktığını dile getirdi. 
HALKA DEĞİL RANTA DÖNÜK PROJE
25 yıllık siyasi hayatında tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyarak, bugünlere geldiğini ifade eden Başkan Muhittin Böcek, “Kimse bizden kamu zararı olan projeleri, halka değil ranta yönelik olan projeleri devam ettirmemizi beklemesin. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumaya, doğru projeleri sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
YAPIM İHALESİNDE İŞLETME GİDERLERİ YÜKLENİCİDE
19 Temmuz 2016’da Antalya Büyükşehir Meclisi kararı ile Konyaaltı Sahil Projesi’nin Yap-İşlet-Devret modeli ile yapımı için Encümene yetki verildiğini anlatan Başkan Böcek, 129 milyon lira maliyet bedeli ile 2 kez ihaleye çıkılmasına rağmen katılımcı olmadığı hatırlattı. Bu ihalelere güvenlik, temizlik, peyzaj gibi işletme giderleri yükleniciye ait olması şartıyla çıkıldığının altını çizen Böcek, “3 Mart 2018 tarihli Encümen kararı ile Meclis kararı olmaksızın Yap-İşlet-Devret modelinden vazgeçilerek Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı Sahil Projesi’ni 2018 birim fiyatları ile 254 milyon lira bedelle belediye bütçesinden inşa ettirmiştir” dedi.
ADRESE TESLİM İHALE
Konyaaltı Sahil işletme ihalesi şartnamesine bakıldığında 1500 yataklı otel işletmeciliği gibi adrese teslim diye tabir edilen kriterler konulduğuna dikkati çeken Başkan Muhittin Böcek, “İşletme ihalesinde rekabet koşulları oluşmamıştır. Daha önce iki kez çıkılan 129 milyon lira bedelli yapım ihalesinde güvenlik, temizlik, peyzaj gibi işletme giderleri yükleniciye ait iken, Alkoç’ların aldığı işletme ihalesinde, proje için 254 milyon lira masraf etmesine rağmen güvenlik temizlik bütün işletme giderleri Büyükşehir Belediyemize yüklenmiştir. 8 ayda 10 milyon 780 bin TL masrafı vardır. Projeyi 254 milyon liraya Alkoçlar yapmış olsaydı bugün başka bir toplantıda Antalya’nın yatırımları için buluşmuş olurduk.”
YANLIŞLIKLARI AÇIKLAYACAĞIM
Doğru projelerle devam edeceklerinin altını çizen Başkan Böcek, “9.5 aydır bütün projeleri masaya yatırdık. Ortak akılla, tüm kurumlarla işbirliği içerisinde çalışmalarımızı azim ve kararlılıkla devam ettirdik. Önümüzdeki günlerde açıklayacağım yanlışlıklar var. Kamu yararına olan, mevzuatlara uygun olan yarım kalmış projeleri tamamlayacağım ama yanlışlıklar bulunanları da önümüzdeki günlerde belgeleri ile açıklayacağım. Hayatım boyunca belden aşağı siyaset yapmadım. Hiçbir şekilde kimseyi karalamadım. Antalya için çivi çakandan Allah razı olsun. Kişilerle asla işim yoktur. Benim derdim Antalya” ifadelerini kullandı.
DAHA FAZLA DAYANMAMIZ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR
Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, şunları söyledi: “Bu iptal kararında ilgili İçişleri Bakanlığımız mülkiye başmüfettişi raporları Sayıştay raporları, iç denetçi raporları ile belgeleri sunulmuştur. Daha fazla dayanmamız söz konusu değildir. Antalya Konyaaltı Sahili ranta kurban edilmemiştir. Konyaaltı Sahili bugün itibariyle turistlerle beraber 20 milyon vatandaşın emrinde olacaktır.”
SAHİL PROJESİ DEĞİL İŞLETME İHALESİ İPTAL EDİLDİ
Bir yanlış anlaşılma olduğunun altını çizen Başkan Böcek, Konyaaltı Sahil Projesi ile ilgili değil, sahilin işletme ihalesiyle ilgili sorun yaşandığını vurguladı. Sahil projesiyle ilgili bir değişikliğin, yıkımın söz konusu olmadığını belirten Başkan Böcek, projeye emek veren, katkı koyanlara teşekkür etti.
YANLIŞ HESAP BAĞDAT’TAN DÖNMEYE DEVAM EDECEK
Bu yatırımların vatandaşın parasıyla yapıldığını, tüyü bitmemiş yetimin hakkı bulunduğunu belirten Başkan Muhittin Böcek, “Hesabını önce Allah’a sonra halka verecek birisi olarak bunun gereğini yaptık. Bundan sonra da ranta dönük projeleri durduracağız. Yanlış hesap Bağdat’tan dönmeye devam edecek” diye konuştu.
KİŞİLERLE İŞİM YOK
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Böcek, iptal ile ilgili adımların yasa, yönetmelik ve mevzuatlar çerçevesinde atıldığını kaydederek, “254 milyon TL tüyü bitmemiş yetimin hakkı sahile gömülmüştür. Ve işletme ihalesi ile belediye 15 milyon 19 bin TL zarara uğratılmıştır. Onun için iptal gerçekleşmiştir. Benim geçmiş dönemle, kişilerle alakalı bir hesabım yok. Benim konum Antalya’nın menfaatleri ve Antalya sevdamdır. Antalya’nın ranta kurban edilmemesidir” dedi.
SEZONA EN GÜZEL ŞEKİLDE GİRİLECEK
Sahildeki işletmecilerle toplantılar yapmaya devam edeceklerini anlatan Başkan Muhittin Böcek, Konyaaltı Sahili’nde vatandaşların ve işletmecilerin sezona en sağlıklı şekilde mutlulukla gireceğini söyledi. 
 
banner71
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner81

banner82

banner88

banner109

banner110

banner112

banner113

banner114

banner120

banner122

banner137

banner151

banner150

banner77

banner83

banner84

banner87

banner89

banner91

banner111

banner95

banner117

banner124

banner125

banner152

banner153

CHP'LİLER YOĞUN BAKIMDAKİ 3 İSİMDEN...

Haberi Oku