banner24
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BUDAK: PARTİ YEREL SEÇİMLERE ODAKLANMALI
        CHP  Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya’nın Kaş İlçesi’nde partililerle bir araya geldi. Budak yaptığı konuşmada; CHP tartışmaları bırakmalı ve yel seçimlere odaklanmalı. Kurultay için imza veren delegeler, imzalarını kendi özgür iradeleri ile geri çekti dedi.
   CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, beraberinde CHP Antalya milletvekilleri Rafet Zeybek, Aydın Özer, CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Kadın Kolları İl Başkanı Nülifer Deveci ile birlikte, CHP Kaş İlçe Başkanılığı’nı  ziyaret etti. Budak ve beraberindekileri CHP Kaş İlçe Başkanı Ulaş Akbaş, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bozca  Gümüş, Kaş Belediye Meclisi Üyeleri Nazif Karacan, Halil Arıkan, Erkan Demirci, Kaş eski Belediye Başkanı Abdullah Gültekin,  CHP eski Kaş İlçe Başkanları Süleyman Özer, Mehmet Zorlu ve partililer karşıladı.
    Budak yaptığı konuşmada”Sorulan sorulara yanıt verdi. CHP Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt bir partidir. Bu ülkenin teminatıdır. O nedenle ileriye bakmak zorundayız. Kurultay tartışmalarını geride bırakıp, önümüzdeki yerel seçimlere odaklanmalıyız. Umutsuzluğa kapılmadan daha çok mücadele edeceğiz, hep birlikte daha çok çalışacağız. Partide kurultay için im toplandı. Bazı delege arkadaşlarımız imzasını geri çekti. İmza vermek ne kadar yasalsa, geri çekmekte yasal ve haktır. Herkes kendi özgür iadesi ile imza verdi. Bazı arkadaşlarımız verdiği imzanın, bu süreçte yanlış olduğu değerlendirmesini yaparak geri çekti. Bu konuda genel merkezin bir tasarrufu asla olmadı. Ben Genel Başkan Yardımcısı Osman Çetin Budak olarak hiçbir kurultay delegesi arkadaşımı aramadım. Bu konuda gerekli açıklamalar yapıldı. Bu süreç sona erdi. Şimdi yedi ay sonra yerel seçim var. Türkiye çok kötü ve tarihinin en ağır ekonomik krizi altında. Artık bizim parti olarak ekonomik, eğitim, işsizlik, yoksulluk gibi sorunlara odaklanmamız gerekiyor. Bakınız yağan her yağmurda şehirler tel tel dökülüyor. Yapılan yollar, köprüler, demiryolları çöküyor. Ekonomi de tarihin en ağır bunalımı kapıda. Ülkeyi yönetenler çaresiz. Sadece hayal satmaya devam ediyorlar. Hiçbir tedbir almaya da yönelinmiyor. Dış politika iflas etti. Elle tutulacak bir şey yok. Ülke iyi yönetilmiyor. Bunlara yönelmek gerekiyor. Maalesef Türkiye’de değişim çok zor oluyor. Ama biz inatla değişim için, adalet için, yeni bir eğitim sistemi için, üreten Türkiye için çalışmaya, anlatmaya devam edeceğiz. Kamuoyunda bunları konuşacağız. Çıkış yollarını anlatacağız. Ülkenin batışının önüne nasıl geçileceğini anlatacağız.
  Biz MYK üyeleri olarak hepimiz istifamızı genel başkana verdik. Yeni bir CHP MYK oluşacak.  Yeni adımlar atılacak.Hep birlikte yerel seçimler ve ülke için çalışacağız” dedi.
  Ardından toplantı basına kapatıldı. Basına kapalı bölümde partililerin CHP’de bir değişimi kaçınılmaz olduğunu belirttikleri, bunun yapılması gerektiğini, yeni bir başlangıçla devam edilmesi gerektiğini, partinin tüzüğü başta olmak üzere değişim gerektiğini söyledikleri öğrenildi.
 CHP'Lİ BUDAK: İMZALARINI ÖZGÜR İRADELERİYLE GERİ ÇEKTİLER
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, imzalar toplanamadığı için kurultay sürecinin sona erdiğini belirterek, "İmzasını geri çeken kurultay delegelerine genel merkezin bir etkisi olmadı. Kendi özgür iradeleriyle geri çektiler" dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Antalya milletvekilleri Rafet Zeybek ve Aydın Özer, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve il yönetimi, Finike ilçe örgütünde partililerle bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen toplantı öncesi açıklama yapan Budak, kurultay çağrılarına ilişkin değerlendirme yaptı. Bazı kurultay delegelerinin imzalarını geri çekmesinde genel merkez etkisinin olup, olmadığı sorusu üzerine CHP'li Budak, şunları söyledi:
"Bizim tüzüğümüzde kurultayın nasıl yapılacağı tarif edilmiş. Tüzüğümüzde 'Yarıdan bir fazla olursa kurultaya gidilir' deniyor. Tüzükte, imza vermek kadar imzayı geri çekmek için de süre tanımlanmış. 15 günlük süre var. 15 günün sonuna kadar imza verme de imza çekme de devam eder. Bu süre içinde imza çekenler 15 günlük süreci değerlendirip ülkeye ve partiye bir zarar geliyor mu gelmiyor mu onu düşünüyor. Genel merkezin bu konuda bir etkisi oldu mu? Hayır olmadı. Kendi özgür iradeleriyle çektiler. Finike'de de Antalya'nın değişik ilçelerinde de kurultay delegesi olan arkadaşlarım vardı. Hiç kimse bana 'Ben arandım' diyemez. Hiçbir delegeyi aramadık."
'İMZA İÇİN BASKI YAPILDI' İDDİASI
CHP'li Budak, birçok delegeye imza vermesi için baskı yapıldığını da öne sürdü. Delegelerin birçoğuna ciddi baskı yapıldığı iddiasında bulunan Budak, "Zorla imza attırmak durumları, tehditler söz konusu oldu. İmza atmayana, 'Nasıl olsa geliyoruz, seni görevden alırız' dediler. Bunu söyleyen arkadaşlarımız var. Bunun detaylarını ve değerlendirmesini parti sözcülerimiz yaptı. Bugün ya da yarın Genel Başkan'ımız da basının Ankara temsilcileriyle toplantı yapacak. Onu takip eden gece de televizyon programı yapıp bütün gerçekleri bütün çıplaklığıyla anlatacak" diye konuştu.
'KURULTAY SÜRECİ SONA ERDİ'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Budak, partide kurultay sürecinin imza toplanamadığı için sona erdiğini kaydetti. 7 ay içinde yerel seçim yapılacağına değinen Budak, "CHP'nin bütün odaklanması bu seçime olacak. MYK'da hepimiz istifamızı Genel Başkan'a verdik. Genel Başkan'ımız MYK ile tamamen önümüzdeki yerel seçimlere yönelik ilk adımını atacak. Daha sonra da bu adımlar arka arkaya devam edecek. Bunu da hem seçmen hem partimiz hem örgüt görecek. Artık Türkiye'de ana sorun; işsizlik, eğitim, ekonomi. Bu 40 günlük kurultay süreci bizim bu konularda daha yoğun şekilde konuşmamızı engelledi. Kamuoyuna daha yoğun bir şekilde bunları paylaşacağız. Ülkenin asıl gündemi CHP'nin iç sorunları değil. Ekonomideki batışa giden yapının konuşulması gerekiyor" dedi. 
 
 
 
banner71
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner81

banner82

banner88

banner92

banner110

banner112

banner113

banner114

banner120

banner122

banner123

banner151

banner150

banner77

banner83

banner84

banner87

banner89

banner91

banner111

banner95

banner117

banner124

banner125

banner152

banner149

KAŞ’TA YAZ KURAN KURSLARI BAŞLADI
KAŞ’TA YAZ KURAN KURSLARI BAŞLADI

Haberi Oku