banner24
KAŞ BELEDİYE MECLİSİ NİSAN AYI TOPLANTISINI YAPTI

 
 
  Antalya’nın Kaş İlçe Belediye Meclisi Yerel Seçimlerin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis yeni seçilen Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’ın başkanlığında toplandı. Toplantıya tüm meclis üyeleri katıldılar. CHP’li meclis üyeleri Ayşe Bozca Gümüş ve Meral Çiyan Şenerdi iki kadın üye olarak mecliste göreve başladılar. Meclis toplantısı saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Ulutaş ; “ Yeni beş yıllık dönemin Kaş’a memleketimize milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Siyaset bir hizmet işi, hep birlikte İnşallah Kaş’ımıza güzel hizmetler kazandırmak istiyoruz. Tüm belediye meclis üyelerimize hoş geldiniz diyorum. Kaş’ımızın 54 mahallesi meclis grubumuzda temsil ediliyor. Ahenk içerisinde İnşallah meclis çalışmalarımızı sürdüreceğiz. ”dedi.
 
 
Mecliste gurubu bulunan siyasi partiler adına söz alan üyeler de görüş ve temennilerini dile getirdiler. Grubu adına söz alan CHP’li meclis üyesi Meral Çiyan Şenerdi konuşmasında ; “ Halkımızın tercihleri ile farklı partilerden seçilmiş olsak ta bizler burada halka hizmet için bir araya geldik. Sen, ben yok biz varız, birlikte yaparız inancımız partimizin seçim sloganıydı. Bu değerli meclisin çalışmalarında da bu inanç ile hareket edeceğiz “ dedi. Daha sonra Ak Parti Grubu adına söz alana Salih Usta’da konuşmasında yeni meclisin hayırlı ve uğurlu olması dileği ile meclis üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. MHP Grubu sözcüleri de Meclisin hayırlı olmasını dileyerek başarılar dilediler. Demokrat Parti adına söz alan Şükrü Koçak’ta meclisin hayırlı olması dileğiyle başarılar diledi.
 
Başkan Ulutaş daha sonra meclisin gündem maddelerinin görüşülmesi için oturumu açtı.
 
Meclisin gündeminde 2’inci maddede yer alan 2 adet Asil ve 2 adet yedek meclis kâtibi seçimi ile İki Adet Meclis Başkan Vekili seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucu Asil Üyeliklere Mazen Arıcan ve Hüseyin Balya seçilirken Yedek Üyeliklere ise Uğur Çıralı ve Nihat Uçar seçildiler. Meclis Başkan Vekilliklerine ise Fırat Demirci ile Nihat Uçar seçildiler.
 
Daha sonra Meclis Gündeminin 3’üncü maddesinde yer alan Belediye Encümen Seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucu Ali Bekik ile Muzaffer Gökçül Belediye Encümenliği görevine getirildiler.
 
Meclis daha sonra gündeminde 4’üncü maddede yer alan İhtisas Komisyonunu oluşturmak üzere Plan ve Bütçe ile İmar Komisyonu üyelerinin seçimini yaptı. Yapılan seçim ile Tevfik Taner, Hasan Toker ve Meral Çiyan Şenerdi Plan ve Bütçe komisyonu üyesi oldular. İmar Komisyonuna ise Hüseyin Sertçelik, Hüseyin Balya, Muhammer Çetiner seçildiler.
 
Gündemin 5’inci maddesi olarak Mecliste Denetim Komisyonu Raporu okundu.
 
Meclis gündeminde 6’ıncı madde olarak geçmiş dönem belediye başkanının yıllık faaliyet raporu görüşüldü ve oy çokluğu ile onaylandı.
 
Daha sonra meclis gündemindeki 7’inci maddeyi görüşerek, Bezirgân mahallesi kadastro çalışmalarında görev yapmak üzere Mehmet Sertel’i oy birliği ile seçti.
 
Gündemin 8’inci maddesinde yer alan Kaş Merkez kadastro çalışmalarında görev yapmak üzere Halil Bulut’u oy birliği ile seçti.
 
Meclisin gündeminde 9’uncu madde olarak yer alan Tarihi Kentler Birliğinde Kaş Belediyesini temsilen görev almak üzere Asil Üyeliğe Fırat Demirci, Yedek üyeliğe ise Tevfik Taner seçildiler.
 
Meclisin 10’uncu maddesinde yer alan Akdeniz Belediyeler Birliği Üyeliği için yapılan seçim sonucu Hasan Toker ile İsmail Gavcar asil üye, Muzaffer Gökçül ise yedek üye olarak seçildiler.
 
Meclis Gündemini son maddesi olan 11’inci maddede yer alan Çevre ve şehircilik Bakanlığından hibe olarak verilen çöp kamyonunun belediye adına tahsisinin yapılması kabul edildi.
 
 
Meclis gündemindeki maddelerin görüşülmesinden sonra dilek ve temenniler bölümüne geçildi. CHP’li meclis üyeleri Cemil Tufan, Halil Arıkan mecliste görüşmeler yapılırken oylamaların usulüne uygun yapılmadığı itirazında bulunarak bu hususun tutanaklara geçirilmesini talep ettiler.
 
Başkan Mutlu Ulutaş ise seçimle ilgili hususların belediye bürokratları tarafından takip edildiğini ve oylamada uygulanan usulün yönetmeliklere uygun gerçekleştirildiğini ifade etti.

 
banner71
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner81

banner82

banner88

banner109

banner110

banner112

banner113

banner114

banner120

banner122

banner137

banner151

banner150

banner77

banner83

banner84

banner87

banner89

banner91

banner111

banner95

banner117

banner121

banner138

banner152

banner153

KAŞ KAYMAKAMINDAN ÖĞRENCİLERE BİLGİSAYAR...

Haberi Oku