banner24
KAŞ BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

   Antalya’nın Kaş İlçe Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısını gerçekleştirdi. Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’ın başkanlığında meclis üyelerinin katılımları ile Belediye toplantı salonunda gerçekleştirildi. Oturuma katılmayan Ak Partili Meclis Üyesi Salih Usta mazeretinden dolayı meclis tarafından izinli sayıldı.
 
Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş toplantının açılışında bir konuşma yaptı. Ulutaş konuşmasında; “ Geçtiğimiz hafta Turizm haftasını etkinlikleri vardı. Kaş Merkez, Kalkan, Üzümlü, Patara, İslamlar ve Gelemiş mahallelerimizde kutlamalar gerçekleştirdik. Meclis üyesi tüm arkadaşlarıma etkinliklere katılımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Turizm sezonu böylece başlamış oldu, İnşallah Kaş için hayırlı, güzel bir sezon olur. Rezervasyonlarımız çok iyi seviyede, bizlerde belediyecilik anlamında üzerimize düşeni yapacağız. 1 Mayıs İşçi Bayramını tebrik ediyoruz. Ramazan ayına giriyoruz. İnşallah tüm İslam âlemine, milletimize, memleketimize Ramazan ayının hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Belediyemizin yapılacak çok işleri var. Hemşerilerimizin beklentileri olan çalışmaları yapacağız.  “ dedi.
 
 Başkan Mutlu Ulutaş’ın açılış konuşmasının ardından Belediye meclisinin gündemindeki maddelerin görüşülmesine geçildi.
 
Meclis üyeleri gündem dışı verdikleri talep dilekçesi ile Belediye meclis oturumlarının sosyal medya aracılığı ile halka açık olarak canlı yayınlanmasını talep ettiler.
 
Başkan Mutlu Ulutaş talebe yönelik yaptığı açıklamada çağın gereği neyse yerine getirerek, vatandaşlarımızın çalışmalarımız hakkında bilgi almasını, şeffaf bir şekilde sağlayacak çalışmaları yapacağız “ dedi.
 
Daha sonra Meclis gündeminin 2’inci maddesinde yer alan 2018 mali yılı kesin hesabının görüşülmesine geçildi. CHP Gurubu adına söz alan Meral Çiyan Şenerdi madde ile ilgili olarak bir önergelerinin olduğunu ifade ederek, meclise sunulmasını talep etti. Önergede 2018 Mali Yılı Hesapları içerisinde yer alan gelir ve gider hesaplarının çok genel olarak yazıldığı belirtilerek, hesapların daha detaylı ve şeffaf bir rapor şeklinde meclise sunulması talep edildi.
 
Ayrıntıları Meclise sunulan bütçe uygulama sonuçlarına göre Kaş Belediyesinin 2018 Yılı toplam ödenek tutarı 78 milyon 55 bin 428 TL, Bütçe gideri 53 milyon 995 bin 511 TL, 2018 Yılında 13 milyon 751 bin 567 TL ödenek iptali ile 10 milyon 308 bin 349 TL’nin 2019 mali yılına devretti.
 
Madde ile ilgili söz alan CHP’li Meclis üyesi Cemil Tufan Kaş Belediyesinin sosyal tesislerinin gelirlerinin az göründüğünü ifade etti. Gelir ve Giderlerin şeffaf olmadığını belirten Tufan Bu konu belediyeyi sıkıntıya sokar dedi. Konuyla ilgili Sayıştay raporlarının meclise sunulmasını talep etti.
 
Başkan Ulutaş ise konuya ilişkin olarak “ Belediyeyi şeffaf ve herkes tarafından sorgulanabilir erişilebilir şekilde yöneteceğiz. Her zaman hesap verebilir olacağız. Kamuoyuna kamera sistemi ile açık yayın yapacağız. Her belediye meclis üyemize görev veriyorum. Tüm kurumları denetlesinler. Yapılan hata varsa rapor versinler gereğini yaparız “ dedi.
 
Daha sonra yapılan görüşmelerin ardından yapılan oylamada CHP’nin çekimser oy kullandığı madde, oy çokluğu ile kabul edildi.
 
Meclis gündeminin 3’üncü maddesinde yer alan Sarıbelen Mahallesinde Kadastro çalışmalarında görev yapmak üzere 6 kişiden oluşan bilirkişilerin seçilmesi konusunu görüştü. Yapılan görüşmeler sonucu Mustafa Akbaş, Haydar Ateş, Ramazan Küçükkaya, Süleyman Çetin, Mehmet Çetin, Ramazan Çilingir bilirkişi olarak seçildiler.
 
 
Meclis gündeminin 4’üncü maddesinde yer alan Belediye Meclisinin toplantı gününün ve tatil yapacağı ayın belirlenmesi konusunu görüştü. Yapılan görüşmeler sonucu her ayın ilk iş günü saat 14.00 toplantı günü olarak belirlenirken, Meclisin tatil yapacağı ay ise ağustos olarak belirlendi.
 
 
 
 
Meclis gündeminin 5’inci maddesinde yer alan 2019 Yılında düzenlenecek olan 22.Uluslararası Likya Kültür ve Sanat Festivalinin tarihlerinin belirlenmesi ve festival ile ilgili protokol v.b. işler için Belediye Başkanına yetki verilmesi konusu görüşüldü. CHP grubu Festivalde popüler sanatçı yerine fazla masrafı olmayan yerel sanatçıların yer aldığı etkinliklerin yapılmasını talep etti. Demokrat partili üyeler de öneriye destek verdiler. Yapılan görüşme sonucunda Festivalin 14–15–16 Haziran tarihinde yapılmasına ve Belediye Başkanına yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
 
 
Meclis gündeminin 6’inci maddesinde yer alan Belediyenin ihtiyaçları olan ( 5 adet Kamyon, 1adet Silindir,1 adet ekskavatör,1 adet greyder ) araçların alınması oy çokluğu ile kabul edildi.
 
Meclis gündeminin 7’inci maddesinde yer alan Kira süreleri sona eren ve yeni ihaleye çıkacak olan Belediye Gayrı Menkullerinin üç yıldan fazla kiraya verilmesi konusunun görüşüldü. Madde üzerinde söz alan CHP’li Meclis Üyesi Cemil Tufan dükkân ihaleleri yapılırken Kaş dışından gelen bazı kişilerin dükkân sahiplerini tedirgin ettiklerini ve ihaleye girmek ile ve fiyat artışı tehditleri ile komisyon talep ettiklerini ve belediye mülkleri üzerinden haksız kazanç temin ettiklerini belirterek bu konuda gerekli tedbirlerin alınmasını talep etti. Görüşmeler sonucunda Belediyenin Kaş Merkez ve Kalkan, Gömbe, Kınık, Gelemiş Mahallelerinde bulunan 47 adet mülkünün kira süreleri 5 yıl olarak kabul edildi.
 
Meclis son olarak gündeminin 8’inci maddesinde yer alan Belediye memurlarının sosyal denge tazminatı sözleşmesini imzalamak üzere belediye başkanına yetki verilmesi konusunu görüşerek kabul etti.
 

 
banner71
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner81

banner82

banner88

banner92

banner110

banner112

banner113

banner114

banner120

banner122

banner123

banner151

banner150

banner77

banner83

banner84

banner87

banner89

banner91

banner116

banner115

banner117

banner121

banner125

banner152

banner149

KAŞ’TA SOSYAL MESAFELİ CUMA NAMAZI

Haberi Oku