banner24
KAŞ MÜFTÜLÜĞÜ'NDEN VEKALETLE KURBAN ORGANİZASYONU
KAŞ İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN KURBANINI PAYLAŞ, KARDEŞİNLE YAKINLAŞ
Kaş İlçe Müftülüğü’nden Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş Projesiyle vatandaşlardan destek bekliyor.
Türkiye Diyanet Vakfı’nın Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte yürüttüğü ‘’ 2020 Vekaletle Kurban Kesim Programı’’ kapsamında, Kaş Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kaş Şubesi olarak halkta farkındalık oluşturmak amacıyla ‘’ Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş ‘’ sloganıyla Kaş Cumhuriyet Meydanı’nda, Kalkan, Yeşilköy, Ova, Kınık ve Gömbe Mahalle meydanlarında standlar açıldı. Açılan standlarda vatandaşlara, düzenlenen kampanya ile ilgili olarak çeşitli bilgilerin verilmesinin yanı sıra dileyen vatandaşların bağışları da makbuz karşılığı kabul ediliyor.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü Turgut Topaloğlu; Kampanya ile yurt içi ve yurt dışında yüz binlerce insana ulaşılacağını ifade eden Kaş Müftüsü Turgut TOPALOĞLU, Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız tarafından düzenlenen Vekaletle kurban organizasyonu, maruz kaldıkları zulümlere rağmen kendilerine merhamet eli uzanmayan kardeşlerimize ulaşabilmemiz açısından büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple her sene olduğu gibi bu sene de kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı amaçlıyoruz. Burada söz konusu olan sadece onların karınlarını doyurmak değildir. Söz konusu olan, onlara yüreklerimizin açık olduğunu haber vermektir" dedi.
Vekaletle milletin emaneti olarak alınan kurbanların fakirlere, yetimlere, mazlumlara, mağdurlara, aç ve yoksullara ulaştırıp, oradaki insanların dualarını almanın önemine değinen Müftü Topaloğlu, "Kurban organizasyonumuzla dünyanın 145 ülkesinde ve 436 bölgesinde görevli ve  gönüllülerimiz nezaretinde kesim ve dağıtım gerçekleştirecek. Geçen yıl milletimizin emanet ettiği binlerce hisse kurbanı; yurt içinde ve yurt dışında mağdur, mazlum ve umudunu bu millete bağlayan kardeşlerimize bizzat gönüllü ve görevlilerimizin nezaretinde ulaştırdık. Bu yıl da milletimizin destek ve teveccühüyle geçen yılki bağış rakamlarının üzerine çıkarak daha fazla ihtiyaç sahibine Türkiye’nin iyilik elini ulaştırmayı hedefliyoruz. Biz, insanlığa umut, iyilik, hayat götürmeyi hedefleyen bir medeniyetin temsilcileriyiz. İnsanlığa iyilik taşımaya devam edeceğiz. Kurban Bayramı’nda vekaletleri alınan kurbanlarla bir taraftan bağışçıların Allah’a yakınlık kazanmasına vasıta olmanın hazzını, diğer taraftan da bu kurbanları mazlumlara götürmenin sevincini yaşıyoruz. “Türkiye Diyanet Vakfı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile 28 yıldır mazlum ve mağdur coğrafyalar için Vekaletle Kurban Kesim Programı düzenliyoruz. Vakfımıza emanet edilen kurbanları İslami usullere uygun şekilde keserek, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarından, savaş ve afet bölgelerine, kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelerden, bir Müslüman'ın selamına muhtaç bölgelere kadar dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bizler Türk Milleti olarak iyiliği her yere ulaştırmak zorundayız. Dünya'ya iyilik egemen oluncaya kadar çalışmak zorundayız.” Arefe gününe kadar açık olacak olan stantlarımız bağışlarınızı bekliyoruz’’ dedi 
KAŞ İLÇE MÜFTÜSÜ TURGUT TOPALOĞLU'NUN KURBAN BAYRAMI MESAJI
Kaş İlçe Müftüsü Turgut Topaloğlu Kurban Bayramı nedeniyle Bayram Mesajı yayınladı. Müftü Topaloğlu yayınladığı Bayram Mesajında“31 Temmuz 2020 Cuma günü, mübarek Kurban Bayramıdır. Bizleri bu güne kavuşturan Rabbimize Hamd olsun. Allah’a gönülden bağlılığın, toplumsal dayanışmanın ve kaynaşmanın en güzel örneklerini verdiğimiz Rahmet, şefkat, acıma duygularının doruğa çıktığı, yüzlerin güldüğü, keder ve üzüntülerin giderildiği, evlerin bereketlendiği, fakir ve yoksulların sevindirildiği bir kutlu bayrama kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. Dini ve Milli hayatımızda önemli bir yeri olan bayramların amacı; sosyal dayanışma, yardımlaşma ve toplumsal kaynaşmayı sağlamak, kardeşlik, birlik-beraberlik duygularını pekiştirmek ve birlikte yaşama arzusunu milletçe ortaya koymaktır. Bayramlar, sevinçlerin paylaşıldığı ve ayrılıkların giderildiği, akrabaların, komşuların ve dostların ziyaret edildiği, öksüzlerin, yetimlerin, fakirlerin, kimsesizlerin ve gariplerin sevindirildiği, vefat edenlerin hayırla yad edildiği, küskünlerin, dargınların barışıp kucaklaştığı müstesna günlerdir. Bu kutlu bayram ikliminde Kurbanla Allah’a yaklaşan müminler, bütün kötülüklerden uzaklaşmak için birbirlerini sevmek, saymak, kardeşlik duyguları içinde mutlu bir hayat sürdürmek için birliği, dirliği, kardeşliği engelleyen kini, hırsı bir tarafa bırakarak sevgi ve muhabbeti ön plana çıkarmalıdırlar. Kurbanlarımızı keserken mümkün olduğu kadar dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun olarak, hayvana en az acı verecek şekilde kesilmesi, basın-yayın organlarına yansıyan nahoş görüntülerin olmaması, Kaş’ımız ve ülkemizin itibarı açısından da büyük önem arz etmektedir. Belediyemiz tarafından Kurban kesim ve satış yerleri tespit edilmiş, Kurban Hizmetleri Komisyonlarımız tarafından her türlü tedbir alınmıştır. Kurban Bayramının; milletimizin birliğine, beraberliğine, barış ve huzuruna, milli ve manevi değerlerde bütünleşmesine, İslam âleminde kan ve göz yaşlarının kesilmesine, içinde bulunduğumuz salgın hastalığın son bulmasına vesile olmasını diler, ”Bu duygu ve düşüncülerle öncelikle Kaş halkımızın ve tüm milletimizin mübârek Kurban Bayramını kutlar, daha nice bayramlara, milletçe sıhhat ve afiyetle birlik ve beraberlik içerisinde erişmemizi Cenâbı Hak'tan niyaz ederim.
Not: Arefe günü sabah namazından Bayramın 4. Günü ikindi namazı da dahil farz namazların akabinde vacip olan teşrik tekbirlerini getirmeyi unutmayalım….
Kaş İçin Bayram Namazı 31 Temmuz Saat : 06:39  dur.
 
 
 
banner71
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner81

banner82

banner88

banner109

banner110

banner112

banner113

banner114

banner120

banner122

banner123

banner151

banner150

banner77

banner83

banner84

banner87

banner89

banner91

banner111

banner95

banner117

banner124

banner138

banner152

banner153

TÜRK HÜCUMBOTU KAŞ'A, YUNAN HÜCUMBOTU...

Haberi Oku