Sağlık:
banner24
KAŞ EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFI  BAŞKANI  ERDAL HACIVELİOĞLU; ' KAŞ HALKI HASTANESİNİ KURUYOR”

 
 
  Antalya’nın Kaş İlçesinde faaliyetlerini sürdüren Kaş Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın Başkanı Erdal Hacıvelioğlu; “ Kaş Halkı Hastanesini Kuruyor ” dedi. Hacıvelioğlu yaptığı açıklamada Kaş Devlet hastanesine bu güne kadar Kaş’lı hayırseverler tarafından bir çok önemli cihaz temin edildiğini belirterek; “ Son olarak Vakfımız aracılığı ile hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile alımı yapılan yeni cihazları temin ederek hastanemize teslim ettik “ dedi.
 
Başkan Erdal Hacıvelioğlu Kaş Devlet hastanesine teslim edilen cihazların özellikleri ve teslim edilen üniteler ile ilgili olarak şu bilgileri verdi.
 
 
ÜROLOJİ POLİKLİNİĞİ'NE HOLMİUM LAZER CİHAZI
 
Kaş Devlet Hastanesi Üroloji Polikliniği'ne Holmium Lazer Cihazı 105.000 TL’ye  alınmıştır. Bu cihaz ile böbrek taşı kırma ve böbrek taşı tedavileri Kaş Devlet Hastanesinde yapılmaya başlanmıştır.
 
Bu cihazın alınmasında sağladıkları katkılarından dolayı; Kaş Eğitim ve Sağlık Vakfına, Sibel-Kadri Çınar, Hacer-Musa Bilgiç, Osman Ünal,Gülser Bilgin, Mehmet Kuşaksız, Özkan Bulut, İlyas Karaman, Halis Sevgin, Olcay Ekinci, Ökkeş Muhacir, Ahmet Özkan, H.İbrahim Keçeli, Halil Koşar, Muharrem Mutlu, Hatice Bilgin, Mustafa Sarıca, Kadir Ovalı, Orhan Güner,Tevfik Ararat, Emine Toraman, Arif Sandıkcı, Ayşe Çetin, Hatice Benlioğlu, Zeynep-Durali Öztürk, Ümmügülsüm Gökçe,Feride- Ali Yıldırım, Hanife-Salih Çolakoğlu, Adile-Tahir Yörük, Şenol-Emin Erdem, Erkan -Ertan Demirci’ye Kaş halkımız adına teşekkür ediyoruz.
 
 
YENİ DOĞAN BEBEK SOLUNUM CİHAZI
 
 
Kaş Devlet Hastanesi yeni doğan bebek bölümüne İlçemizde faaliyette bulunan Kaş Çocukları İçin Çalışan Arılar Derneği Yeni Doğan Bebek Solunum Cihazı almışlardır. Derneğimize teşekkür ederiz.
 
ORTOPEDİ SERVİSİNE AMELİYAT MALZEMELERİ
 
Kaş devlet hastanesi Ortopedi Servisine; Hastane Kaynakları, Kaş Ziraat Odası ve Vakfımıza bağış yapan İbrahim Bodur, Bekir Gülhan Aktan'ın katkıları ile Ameliyat malzemeleri alınmıştır. Hastanemizde Kapalı Lazer Ameliyatları yapılabilecektir. Bağışçılara teşekkür ederiz.
 
 DOĞUM SERVİSİNE 2 ADET NTS CİHAZI
 
Kaş Devlet Hastanesi Doğum Servisine Mustafa Çukurbağlı 1 adet Vakfımıza bağışta bulunan Özlem-Mehmet Öztürk ,Handan-Salim Cengiz'in  katkıları ile 1 adet olmak üzere 2 adet NTS cihazı alınarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Bağışçılara teşekkür ederiz.
 
DİYALİZ SERVİSİNE 2’İNCİ HEMODİYALİZ ÜNİTESİ
 
Kaş Devlet Hastanesi Diyaliz Servisine; Muhtar Alış Veriş Merkezi sahibi Mustafa Aydemir tarafından 2 inci Hemodiyaliz Ünitesi alınarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Bağışçıya teşekkür ederiz.
 
 DİŞ POLİKLİNİĞİNE PANORAMİK DİŞ RÖNTGEN CİHAZI
 
Kaş Eğitim ve Sağlık Vakfı aracılığı ile bağışçılarımız; Kaş Taksi, Mehmet Erdil , Sibel Özcan, Volkan Yıldırım, Levent Aydoğmuş, Hasan Kırbaş, Murat Draman, Kaan Topuz, Kaş Deniz Taşımacıları, Emine Gölgeci, Osman Muslu, Mustafa Kolak, Ganimet-Süleyman Sarıcaoğlu, Meryem Öztürk, Musa Öztürk, Aliye Kolak, Sedat Bilecen, Ayşe-Hasan Gülşen,Muharrem Mutlu, Ayşe-Ahmet Karaca, Ramazan Kocaer, Fatma Uçkun'un katkıları ile Diş Polikliniğine Panoramik Diş Röntgen Cihazı alınmış halkımızın hizmetine sunulmuştur. Bağışçılara Teşekkür ederiz.
 
GÖZ POLİKLİNİĞİNE TANSİYON HOLTER CİHAZI
 
Kaş Devlet Hastanesi Göz polikliniğine Kaş Eğitim ve Sağlık Vakfı kaynakları ile Bebek ve Çocuk göz tarama cihazı alınarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Kardiyoloji servisine Laike- Ahmet Demirci'nin katkıları ile Tansiyon Holter cihazı alınarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Bağışçılara teşekkür ederiz.
 
KBB POLİKİLİĞİ'NE AMELİYAT MİKROSKOBU
 
 
Kaş Devlet Hastanesi Kbb Polikiliği'ne Kaş Eğitim ve Sağlık Vakfı aracılığı İle; Laika-Ahmet Demirci , Mehmet Sülek, Ali Çerçi ,Erdoğan Bilgin ,Sevim Bayır ,Düriye Usta,Iraz -Turhan Akçay, Huriye-Ömer Çerçi, Kemal Koca , Ramazan Kocaer, Hatice Cengiz, Ahmet Karacan (Mali Müşavir Nazif Karacanın Ağabeyi Adına), Emine- Hasan Tokgöz , Ayşe Baysal, Şerife Yılmaz ,Hakan Temel, Fatih Çırak, Azime Kesten,İrfan Sarıcaoğlu, Serkan Karacığa,Özgür-Özcan Sarıcaoğlu, Bayram Zorlu , Ümmügülsüm Yılmaz'ın  katkıları ile  Ameliyat Mikroskobu alınmıştır. Hastanemiz Kulak Burun Boğaz bünyesinde yapılacak olan kulak zarı perforasyonlarının (yırtıkları) tamirinde ( miringoplasti), işitme kaybı ameliyatlarında ( stapedotomi ve timpanoossiküloplasti) ve kronik orta kulak enfeksiyonlarının cerrahi tedavisinde ( mastoidektomi), vokal kord (ses telleri) hastalıklarından nodül ve polip eksizyonuna ek olarak erken evre tümörlerin tedavisinde, Kulak Burun Boğaz dışında beyin cerrahisinde de birçok ameliyatın yapılabilmesi için vazgeçilmez olan cerrahi mikroskobumuz bugün itibariyle kullanımımıza sunulmuştur. Bağışçılarımıza teşekkür ederiz.
 
Bu cihaz için vakfımızın 40.000,00₺ Borcu vardır 15.8.2019 tarihine kadar bu parayı bulmamız gerekiyor. Bağış yapmak isteyenler. Vakfımızın ; Halk Bankası Kaş şubesi, Şube Kodu: 0580 Hesap no:  16 0000 54 IBAN: TR 28 0001 2009 5800 0016 0000 54 hesabına bağışta bulunabilirler.
                  
 
Bağış yapan tüm Kaş’lı hayırsever vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunar teşekkür ederiz.
 
banner71
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner81

banner82

banner88

banner92

banner110

banner112

banner113

banner114

banner120

banner122

banner123

banner151

banner150

banner77

banner83

banner84

banner87

banner89

banner91

banner111

banner115

banner117

banner121

banner125

banner152

banner153

'DİYET YAPARKEN SAĞLIĞINIZDAN OLMAYIN'

Haberi Oku