Siyaset:
banner24
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN:ANTALYA TÜRKİYE'NİN YÜZ AKIDIR

Marka şehir Antalya tarih yazdı
Antalya Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde tarih yazdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Antalya mitingine büyük coşku yaşandı. AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik de tarihi mitinge katıldı. Kepez Kapalı Spor Salonu yanındaki Seyhan Bulvarı yağmura rağmen doldu taştı. 100 bin Antalyalı 24 Haziran seçimleri öncesi yaşanan heyecana ortak oldu. Her yer kırmızı beyaza boyandı. Mitinge rekor katılım gerçekleştiren Antalya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur ittifakının yanındayız’’ mesajı verdi.
“Antalya Türkiye’nin yüz akıdır”
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına Antalya’nın Türkiye’nin yüz akı ve marka şehir olduğunu söyleyerek başladı. Antalya’ya 16 yılda 38.5 milyar lira yatırım yapıldığını belirten Erdoğan, ‘’Dünyanın tüm milletlerine kucak açan Antalya, demokrasinin, çok renkliliğin sembolüdür. Tarımda bereketimiz, ticarette lokomotifimizdir. Antalya'da toplam maliyeti 14 milyara yakın 19 yol projemiz sürüyor. Konya'yı Antalya'ya bağlayacak olan Demirkapı tünelinde çalışma sürüyor. Afyonkarahisar-Antalya yolunu, kuzey çevre yolunu, Alanya yolunu, Korkuteli,-Elmalı-Finike yolunu tamamlıyoruz. Maliyeti 4.5 milyar lira olan Antalya-Alanya- Gazipaşa yolunda Gökçebelen Tüneli'nde çalışma devam ediyor. Projenin tamamını 2 yıla kadar tamamlıyoruz. İnşa ettiğimiz Aydın-Denizli yolunu Afyonkarahisar- Antalya yoluna kadar uzatacak yolun ihalesini de yapıyoruz. Otoyolun üçüncü ayağı olan 178 kilometre uzunluğuna sahip Denizli-Burdur-Antalya yolunun ön projelendirme çalışmalarını tamamlıyoruz. Antalya-Alanya arasında uzunluğu 155 kilometre olan otoyolun ön proje çalışmaları bitti. Antalya- Kemer-Tekirova yolu Phaselis Tüneli'nin ihalesini yapıp çalışmalarını tamamlayacağız" şeklinde konuştu.
“Antalya dünya devi olma yolunda ilerliyor”
Antalya'yı hızlı tren ağına bağlayacaklarını belirten Erdoğan, "Antalya'daki ikinci etap raylı sistem hattı bitti. Şimdi sırada 3'üncü etap raylı sistem var. Onun da temeli atıldı. Antalya'yı hızlı tren ile tüm Türkiye'ye, havalimanı ve liman projesiyle tüm dünyayla buluşturuyoruz. Antalya dünya devi olma yolunda ilerliyor. Antalya Havalimanı yıllık 35 milyon yolcu kapasitesine ulaştı. İkinci havalimanını Gazipaşa'ya kazandırdık. Şimdi de batı Antalya havalimanını yapmak için kolları sıvadık. 2022 yılına kadar tamamlayacağız. Antalya’da bu yıl turist hedefimiz 14 milyon. Ülkemiz genelinde ise bu sene 40 milyon turist bekliyoruz” şeklinde konuştu.
“İş bilenin kılıç kuşananın”
Antalya’nın turizmden sonra tarımda da iddialı olduğuna dikkat çeken Erdoğan şöyle devam etti: “449 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. 191 bin dekar daha arazinin sulanmasını sağlayacağız. 2045 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılamak için çalışma yapıyoruz. 16 yılda Antalyalı çiftçilere toplamda 1.1 milyar lira destek verdik. 2002'den bu güne 184 bin Antalyalı kardeşimizi İŞKUR aracılığıyla iş sahibi yaptık. Geçen dönem Antalya'da bira festivali yapmaktan başka icraatı olmayan bir belediye başkanı vardı. O dönem Türkiye'nin en ucuz suyunu kullanan Antalyalılar en pahalı suyu kullanır hale geldi. Parlamentoya gittikten sonra bu adını duyan oldu mu? 2014'te çiftçiye sulama suyunda bedava elektrik vaat ettik, kolları sıvadık güneş tarlaları kurarak buradan elde ettiğimiz elektriği çiftçiye bedava kullandırdık. İş bilenin kılıç kuşananın. 7 bin 500'ün üzerindeki çiftçi ailemiz elektriği bedava kullanıyor. Söz verince yaparız. Onlar vaat ettiklerini unutup evdeki bulgurdan da ederler. Aramızdaki fark bu.”
“Takoz siyaseti yaptılar”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kaş ve Alanya limanlarını hizmete açıldığını hatırlatarak, “Demre ve Gazipaşa limanlarının yapımı sürüyor. Kruvaziyer limanını Antalya'ya yapmayı planlıyoruz. Seneye inşallah bu limanın yapımı için çalışacağız. Antalya'daki CHP'liler Kruvaziyer limanı diyoruz, karşı çıkıyorlar. Varlıklı turisti belediye otobüsü ile mi getireceğiz? Paraşütle de inecek halleri yok. Onlar istedikleri kadar yaptırmayız desinler, biz yapacağız" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sahilime dokunma, dediler. İnsan zincirleri oluşturdular. 'İstemezük' dediler. Sokağa dökülüp 'Yaptırmayız' dediler. Takoz siyaseti yaptılar.’’
Bu sırada CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak'ın Konyaaltı Sahil projesiyle ilgili ithamları ekranlara yansıdı. Yeni ve daha güçlü bir atılımın eşiğine gelindiğini işaret eden bulunulduğuna işaret eden Erdoğan, kalabalığa "Gelişmiş bir demokrasi, güçlü bir ekonomi, milli bir savunma sanayi, güvenli ve istikrarlı bir ülke, huzurlu ve müreffeh bir millet için hazır mıyız Antalya?" diye seslendi. Antalya 24 Haziran seçimleri için tek yürek oldu. 100 bin Antalyalı yüksek sesle “hazırız” cevabı verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alanyalıların coşkulu tezahüratları üzerine, “Alanya’da da en kısa zamanda miting yapmanın zamanı geldiğini söyledi. Erdoğan, konuşmasının sonunda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik’in de aralarında bulunduğu Ak Parti milletvekillerini tanıttı. Alanda "Başkomutan Tayyip Erdoğan Biz Varız Sonuna Kadar Birimiz Kalana Kadar", "Asla Yalnız Yürümeyeceksin", "Millet Karar Verecek, Güven ve İstikrar Devam Edecek" yazılı afişler dikkati çekti.AK Parti’nin en genç milletvekili Sena Nur Çelik, mitingin ardından yaptığı açıklamada, rekor katılım için hemşerilerine teşekkür etti. Çelik, “Antalyamız bugün Sayın Cumhurbaşkanımıza olan desteğini muhabbetini en güzel şekilde gösterdi. Milletimizde işte bu coşku, bu heyecan oldukça hiçbir engel bizi yolumuzdan geri çeviremez. Antalya bir kez daha tarih yazdı. Bu tablo güçlü Türkiye için birlik ve beraberliğimizin göstergesidir. Hemşerilerimizle, milletimizle ele ele verip  24 Haziran’da milletimizin demokrasi bayramını kutlayacağız” dedi.
AK PARTİ ANTALYA İL BAŞKANI Taş’tan Antalyalılara miting teşekkürü
BAŞKAN TAŞ:Antalya yine, yeniden tarih yazdı
AK Parti Antalya İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta sonu gerçekleşen mitingine coşkulu bir katılım gösteren Antalyalılara teşekkür etti. Taş, “Gazipaşa’dan Kaş’a kadar tüm ilçelerimizden mitinge akın akın gelen yaklaşık 100 bin hemşehrimiz 16 yıldır olduğu gibi yine Milletin adamı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bir kez daha bağrına basmış, 24 Haziran’da Antalya’nın Güçlü Türkiye için devam diyeceğini herkese göstermiştir” dedi.
Hafta sonu gerçekleşen mitingde Antalyalıların 16 yıldır olduğu gibi yine AK Parti'yi yalnız bırakmadığını belirten İl Başkanı Av İbrahim Ethem Taş, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ilk günkü heyecanla, büyük bir coşkuyla karşılayan, şehrimizin en uzak mahallelerinden gelerek, bu kutlu yürüyüşe destek veren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Antalya çifte bayram yaşadı. Antalyalılar yine, yeniden bir tarih yazdı” dedi.
Antalya gelişmeye devam edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingdeki konuşmasına “Turizmde iftiharımız, tarımda lokomotifimiz, ticarette bereketimiz. Türkiye’nin marka şehri, yüz akımız Antalya” sözleriyle başladığını hatırlatan Taş, “Bu sözler Cumhurbaşkanımızın Antalya’mıza verdiği önemin, duyduğu güvenin en önemli göstergesidir” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingde yaptığı konuşmada çok önemli mesajlar verdiğini de ifade eden Taş, “Her gelişinde Antalya’mıza yeni müjdelerle gelen Sayın Cumhurbaşkanımız bu gelişinde de eğitimden ulaşıma, sağlıktan tarıma, turizmden alt yapıya yeni çalışmaların ve projelerin müjdesini vererek önümüzdeki dönemde de Antalya’nın her alanda gelişmeye devam edeceğini söyledi” diye konuştu.
 
Antalya “AK Parti” dedi
16 Haziran Cumartesi günü yaklaşık 100 bin kişinin katılımıyla Antalya’nın önemli bir güne daha sahne olduğunu kaydeden Taş, “Mitinge katılım, yaşanan coşku ve heyecan, Antalyalı hemşehrilerimizinAK Partimize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza duyduğu saygıyı ve teveccühü bir kez daha göstermiştir. Antalya bir kez daha AK Parti dedi. Cumhurbaşkanımız da bu sevgiyi karşılıksız bırakmayarak, Antalya'ya yatırımların artarak devam edeceği müjdesini vermiş ve bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir” dedi.
 
Güçlü Türkiye için devam
Antalya mitinginin 24 Haziran seçimlerinin habercisi olduğunu söyleyen Taş, “İlk günkü aşkla çıktığımız bu yürüyüş, 24 Haziran’dan sonra daha da güçlenerek yoluna devam edecektir. Halkımız 24 Haziran’da ‘Güçlü Meclis, Güçlü hükümet, Güçlü Türkiye’ diyerek Türkiye’nin 2023’e emin adımlarla yürümesini ve şahlanışını sürdürmesini destekleyecektir" diye konuştu.
 
Seçime kadar çalışmaya devam
Taş mitinge katılım gösteren Antalyalılara teşekkür ederek, “16 yıldır beraber yürüdüğümüz bu yolda bizi hiç yalnız bırakmayan, meydanlara sığmayan Antalyalılara şükranlarımı sunarım. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi böylesi kritik bir seçimde hele hele seçime bir hafta kalmışken rehavete kapılmamalı ve gece-gündüz kutlu davamız için çalışmaya devam etmeliyiz. Vakit Antalya vakti. Vakit Türkiye vakti” ifadelerini kullandı.
 
 
banner71
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner81

banner82

banner88

banner92

banner110

banner112

banner113

banner114

banner120

banner122

banner137

banner151

banner150

banner77

banner83

banner84

banner87

banner89

banner91

banner116

banner115

banner117

banner121

banner138

banner152

banner149

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ SON KEZ TOPLANDI
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ SON KEZ TOPLANDI

Haberi Oku