İLETİŞİM UZMANINDAN 'DİJİTAL UYUŞTURUCU' UYARISI İLETİŞİM UZMANINDAN 'DİJİTAL UYUŞTURUCU' UYARISI
BAŞKAN BAHAR'DAN TEŞEKKÜR
Berber, kuaför ve güzellik salonlarına yönelik 1 Ocak'ta başlayacak haftanın bir günü kapanma uygulaması, 1 Temmuz 2023 tarihine ertelendi.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, berber, kuaför ve güzellik salonlarına yönelik 1 Ocak'ta başlayacak haftanın bir günü kapanma uygulamasının, 1 Temmuz 2023 tarihine kadar ertelenmesi dolayısıyla Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve Antalya Valisi Ersin Yazıcı'ya teşekkür etti.
TALEBİMİZDEN VAZGEÇMEDİK
ATSO Kozmetik ve Kişisel Bakım Komitesi üyelerinden, ATSO Yönetim Kurulu'na gelen yoğun talep üzerine, uygulamanın tamamen kaldırılmasına yönelik girişimlerde bulunduklarını hatırlatan ATSO Başkanı Ali Bahar, "Taleplerimizi dikkate alan Ticaret Bakanlığımız, uygulamanın 6 ay daha ertelemesine karar verdi. Sektörün sesine kulak veren Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş'a ve Valimiz Ersin Yazıcı'ya teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Bizim talebimiz erteleme değil, uygulamanın tümüyle iptal edilmesiydi. Bu talebimiz ve işyerlerinin haftanın bir günü kapanıp kapanmama konusundaki kararı kendisinin vermesi gerektiği konusunda fikrimiz değişmemiştir" dedi.
TÜMDEN İPTAL EDİLSİN
Kararın, Antalya gibi özellikle turist yoğunluğunun fazla olduğu kentlerde esnafın kazanç kaybına ve hizmetin aksamasına neden olacağını, uygulamanın merdiven altı, kaçak çalışan işletmelere yarayacağını dile getirdiklerini belirten Bahar, "Kozmetik ve kişisel bakım sektöründe faaliyet gösteren üyelerimiz, Antalya gibi özellikle turist yoğunluğunun fazla olduğu, 7/24 yaşayan bir şehirde berber, kuaför ve güzellik salonlarının bir günlük dahi olsa kapanma uygulamasının sektöre zarar vereceğini belirtiyor. İşletmelerin kazanç kaybı ve hizmetin aksamasının yanı sıra, otel ve AVM içerisinde bulunan işletmelerde yönetimsel sıkıntılara yol açacağı, kaçak çalışan işletmelerin haksız rekabete neden olacağı belirtiliyor. Haftanın bir günü kapatma kararını işletmenin kendisinin vermesi gerekir. Kararın tümden iptal edilmesi yönündeki talebimizde ısrarcıyız" ifadesini kullandı.