Kaş Belediye Başkanı Erol Demirhan, “Festivalin, Kaş’ın tanıtımına katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

25. Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali öncesi basın toplantısı düzenlendi.

Kaş Belediyesi Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda, organizasyonla ilgili bilgi verildi.

Toplantıda konuşan Kaş Belediye Başkanı Erol Demirhan, festivalin üç gün süreceğini hatırlatarak, Kaş’ın tanıtımına katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.

Festival kapsamında çeşitli kültür sanat etkinliklerinin bulunduğunu aktaran Başkan Erol Demirhan, “Festival kortej yürüyüşüyle başlayacak. Festivalde Cumartesi günü Yöresel Yemek Yarışması, çocuklar için etkinlikler, Melek Mosso konseri, Pazar günü de Meis Adası’ndan başlayıp, Kaş’ta sona erecek olan Uluslararası Yüzme Yarışı var. Organizasyonla ilgili emeği geçen Antalya Büyükşehir Belediyesine, festival komitesine, herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Okan Yavuz da Antalya’daki 19 ilçede kent kültürünü geliştirmek, kentlilik bilinci oluşturmak adına bir çok kültürel ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirdiklerini, destek verdiklerini söyledi.

KAŞ'TA EMEKLİ ÖĞRETMEN MUNİSE ATALAY'DAN RESİM SERGİSİ KAŞ'TA EMEKLİ ÖĞRETMEN MUNİSE ATALAY'DAN RESİM SERGİSİ

Büyükşehir Belediyesi olarak, Kaş’a da destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Okan Yavuz, “Burada amaç, Antalya’mızın ve Kaş’ımızın turizmine katkıda bulunmak. Bu anlamda bu etkinliği çok değerli buluyorum ve Kaş Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Kaş’ımızda yapılan bütün etkinliklere, Başkanımız Muhittin Böcek’in direktifleriyle her zaman destek olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Editör: ADEM AYDIN