“YAŞAMAKHER ÇOCUĞUN HAKKIDIR”

    25 yıldır Lösemili ve Kanserli Çocukların en temel hakkı olan yaşam hakkını LÖSANTE Hastanesi’nde %94 başarıya ulaştıran LÖSEV 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları gününde hatırlatıyor, “Yaşamak her çocuğun en temel hakkıdır”.

LÖSEV- Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı 20 Kasım Dünya Çocuk Haklarıgününde her çocuğun temel hakkı olan yaşam hakkını hatırlattı. 25 yıldırlösemi ve kanser tedavisi gören çocukların mücadelesine ortak olan LÖSEV, her çocuğun dil, din, ırk farkı gözetmeksizin yaşam, sağlık ve eğitim hizmetlerine ulaşabilme hakkı gibi temel haklarının korunması için çağrı yaptı.

Her Çocuk Sağlık Hizmetlerine Erişmeli

LÖSEV, her çocuğun kaliteli sağlık hizmetine ulaşma hakkının önemini vurgulayaraklösemi ve kanserli çocuklara ücretsiz sağlık hizmeti sunmaktadır.LÖSEV ‘Bir Tuğla da Sen Koy’ Kampanyası ile Türk halkının tuğla bağışlarıyla inşa ettiği LÖSANTE Hastanesi’nde sunduğu ücretsiz tedavi ile lösemide yüzde 94’e ulaştığı başarıyla çocukların en temel hakkı olan yaşam haklarını lösemili çocuklara ulaştırıyor. Her yıl en az bin 500 çocuğun kanser tanısı aldığını ve sağlık hizmetlerine ulaşamadıkları için yaşam haklarının ihlal edildiği günümüzde lösemi ve kanser hastası daha fazla çocuğa ulaşmak adına çalışmalarına devam eden LÖSEV ücretsiz sağlık hizmeti gibi nakdi, ayni ve sosyal yardımlarla da hayat vermeye devam ediyor.

LÖSEV Başkanına Çocuk Nobel’i

Çocuklara tedavi hizmeti sağlamanın yanı sıra sosyal aktiviteler ile kendilerini geliştirebilmelerine, eğitim destekleri ile ifade özgürlüğü kazanabilmelerine olanak sağlayan LÖSEV bu başarılarından dolayı dünyada birçok ödüle layık görüldü. Bu ödüllerden biri de dünyada çocuk hakları ‘Nobel’i olarak görülen World of Children Sağlık Ödülü LÖSEV Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Pediatrik Hematolog Onkolog Dr. Üstün Ezer’e verildi.

Hakkında: LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, lösemi ve kanser hastalıklarıyla mücadele eden çocuklara ve ailelerine destek sağlayarak, onların yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur. LÖSEV, 1998 yılında kurulmuş olup, lösemi ve kanser hastası çocuklara yönelik sağlık, eğitim, sosyal ve psikolojik destek hizmetlerini sürdürmektedir. Vakıf, Lösemili Çocuklar ve ailelerinin yaşamını kolaylaştırmak, tedavi sürecinde destek olmak ve toplumda lösemiye karşı farkındalık oluşturmak için projeler yürütmektedir. Daha fazla bilgi için www.losev.org.tradresini ziyaret edebilirsiniz.

BEYAZ SAÇLARI KOPARINCA ÇOĞALIR MI? YILLARDIR MEĞER YANLIŞ BİLİYORMUŞUZ BEYAZ SAÇLARI KOPARINCA ÇOĞALIR MI? YILLARDIR MEĞER YANLIŞ BİLİYORMUŞUZ

Editör: ADEM AYDIN