Caz ve dünya müziğinin ünlü isimlerini sanatseverlerle buluşturmaya devam eden ve bu yıl 7'incisi düzenlenen Antalya Akra Caz Festivali, dün gece Dany Brillant'ın konseriyle başladı.

7. Antalya Akra Caz Festivali, Yekta Kopan'ın açılış konuşmasının ardından nostaljik şarkıların yanı sıra; latin, salsa, swing ve caz melodilerinin hakim olduğu parçalara hayat veren Dany Brillant'ın konseriyle başladı. Küba, Porto Riko, Akdeniz ve Fransız ritimlerini cazla harmanlandığı, canlı ve bir o kadar duygu yüklü şarkılarıyla muhteşem bir enerji yakalayan Dany Brillant izleyicileri de sahneye alarak dakikalarca dans etti. Yaklaşık 1.5 saat süren konserinde enerjisiyle hayran bırakan Brillant, konser bitiminde seyircilerin ısrarlı alkışları üzerine bir kaç kez daha sahneye çıkarak parçalarını seslendirdi.

İBRAHİM MAALOUF KONSERİYLE DEVAM EDECEK

ANTALYA'DA YOĞUN NEM NEDENİYLE SICAKLIK 6 DERECE YÜKSEK HİSSEDİLDİ ANTALYA'DA YOĞUN NEM NEDENİYLE SICAKLIK 6 DERECE YÜKSEK HİSSEDİLDİ

Festival, 26 Mayıs'ta caz, rock ve dünya müziği türlerini harmanlayan ve kariyeri boyunca oluşturmuş olduğu kendine has stiliyle, trompetin önde gelen isimleri arasında yer alan, 17 albüm ve prestijli Grammy adaylığının ardından yeni projesiyle dinleyenleri felsefi bir dünyaya götüren Ibrahim Maalouf'un 'İbrahim Maalouf & The Trumpets of Michel Ange' konseriyle devam edecek.

Akra Hotel tarafından düzenlenen Caz Festivali, 12 Haziran'a kadar otelin bahçesindeki açık hava sahnesinde gerçekleşecek.

Editör: ADEM AYDIN