Antalya’nın en büyük ilçesi olan Kepez’i yerel seçimlerde kazanmak için partilerde aday belirleme süreci devam ediyor. 4 dönemdir AK Parti’nin yönettiği ilçede 7 isim, ilçe belediyesini ilk kez kazanmak isteyen CHP’de ise 4 isim aday adaylığına başvurdu.

31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesinde siyasi partilerde de aday belirleme süreci devam ediyor. Kentin en büyük ilçesi Kepez’de aday olmak isteyenler, partilerine başvurularını yaptı. 2009’dan bu yana Kepez Belediye Başkanlığı yapan Hakan Tütüncü’nün aday olmadığı ilçede AK Parti’de 7 isim başvururken, ilçeyi ilk defa kazanmak isteyen CHP’de ise 4 isim başvuruda bulundu.

2019’daki yerel seçimler ilçeyi kazanan AK Parti’nin adayı Tütüncü yüzde 50.4 oy alırken, CHP’nin adayı Murat Dinç ise yüzde 44.6 oy aldı. 4 dönemdir ilçeyi yöneten AK Parti’de eski İl Başkanı Rıza Sümer, Antalya Teknokent Genel Müdürü İbrahim Yavuz, Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Meclis Üyesi Yusuf İşeri, Rüştü Peker ve Mustafa Özsoy aday adaylığına başvurdu. 

Yerel seçimlerde ilçeyi kazanmak isteyen CHP’de ise aday adaylığı için başvuranlar arasında Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi ve ANET Genel Müdürü Mesut Kocagöz, eski İlçe Başkanı Önder Kurnaz, eski İl Başkanı Nuri Cengiz ve Engin Murat Özdemir yer aldı.

Seçime kendi adayları ile gireceğini açıklayan İYİ Parti’nin aday çıkarıp çıkarmayacağı henüz bilinmezken, HEDEP’in aday göstermesi bekleniyor.

SÜMER EZGÜ, KUMLUCA'DA SÖYLEŞİYE KATILDI SÜMER EZGÜ, KUMLUCA'DA SÖYLEŞİYE KATILDI

Editör: ADEM AYDIN