Kaş İlçe Müftülüğü'ne bağlı İslamlar Mahallesi Akbel Camii'nde bu yıl 15.cisi düzenlenen ve geleneksel hale gelen " İftar Yemekleri " verilmeye devam ediyor.

Kaş Müftülüğü Akbel Camii görevlisi Ali Karaardıç; “Geleneksel iftar yemeklerimizi bu yıl da devam ettiriyoruz. 'Ramazan Paylaşmaktır, Paylaşmak İbadettir' diyerek kurduğumuz bu sofralar birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendiriyor. Dayanışmanın, hoşgörünün arttığı bu ayda iftar yemeklerimize katkıda bulunan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum" dedi

İmam Karaardıç " İftar yemeklerinizin Mahallemizde birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneklerinden biri olduğu aşikar. Hayırseverlerimiz Ramazan ayının ilk günü iftar verebilmek için listemizi dolduruyorlar sağolsunlar. Camii cemaatimizin ekserisini 15 yıldır, çocukluğundan itibaren bizimle iftar eden gençler oluşturuyor,  o günün çocukları bu günün gençleri oldular, en büyük kazanım bu olsa gerek" dedi.

KAŞ ESNAF ODASI BAŞKANINDAN ESNAF ZİYARETİ KAŞ ESNAF ODASI BAŞKANINDAN ESNAF ZİYARETİ

Kaş İlçe Müftüsü Turgut Topaloğlu; "Ramazan ayında infakın , birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden birisi de Akbel Camii'nde yaşatılıyor , iftar organizasyonun her yıl düzenlenmesinde gayret gösteren din görevlimiz Ali Karaardıç hocamıza ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum " dedi.

Geleneksel hale gelen iftar yemekleri 15 yıldır kesintisiz devam ediyor. Her gün yaklaşık 500 kişilik yemek Akbel Camii aşevinde pişiriliyor ve Mahalle halkı ve ihtiyaç sahipleri bir arada iftarını açıyor.

Editör: ADEM AYDIN