CHP Antalya İlçe Belediye Başkan Adayları, Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği'nin (ANSİAD) 2024 yılı 2. Kahvaltılı Toplantısı'nın konuğu oldu.

'CHP İlçe Belediye Başkan Adaylarının Kendi İlçelerine Ait Vizyonu ve Projeleri' başlığıyla Akra Otel'de düzenlenen toplantı, ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Özbek'in moderatörlüğünde, TBMM 22. Dönem CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı Ahmet Öztürk, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Aksu Belediye Başkan Adayı İsa Yıldırım, CHP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Menderes Dal, CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Cem Kotan ve CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz'ün katılımı ile gerçekleşti.

'TURİZMDE YABANCILARIN ÇALIŞMA İZİNLERİ SORUNU ÇÖZÜLMELİDİR' 'TURİZMDE YABANCILARIN ÇALIŞMA İZİNLERİ SORUNU ÇÖZÜLMELİDİR'

Aksu ilçesinde tarımın önemine dikkati çeken İsa Yıldırım, Aksu'nun tarihi konumu ve bölgede yer alan önemli turizm işletmeleri ile modernleşmeye çok müsait bir coğrafya olduğunu söyledi. Konuşmasında, ortak aklı ön plana çıkararak plan çalışmaları yapacaklarının altını çizen Yıldırım, “Aksu, Antalya'da geçmek zorunda olduğumuz bir yoldur. Coğrafi konumu nedeniyle deniz ve dağların arasında sıkışan Antalya'nın konut ihtiyacı karşılanırken Aksu'nun üzerinden geçerek Aksu kullanılmak zorundadır. Aksu'da yapılacak olan çalışmaların, geçmişte yapılan hatalar telafi edilerek planlanması gerekiyor" dedi.

Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Menderes Dal ise "Binlerce yıllık geçmişe sahip tarih ve doğal güzellikler ile dolu ilçemiz ile ilgili Döşemealtı perspektifimiz var. 32 mahallemiz olan Döşemealtı ilçesine eşit ve nitelikli hizmet vermek istiyoruz. Daha huzurlu ve daha mutlu bir Döşemealtı hedefiyle yola çıktık. Döşemealtı'nda ikamet eden, ilçemizde çalışan ya da yöremize gezmeye gelen herkesin mutlu, huzurlu, sağlıklı ve güvende olduğu, alt yapısı çözülmüş tarihi ve doğal zenginlikleri korunan bir Döşemealtı yaratmak istiyoruz. Bu bakış açısıyla belediyecilik hizmetlerinin halkın ihtiyaçlarına yönelik ve planlı yürütülebilmesi için öncelikli olarak beş yıllık stratejik planı yapmayı hedefliyoruz. Bu stratejik planın uygulanması için de ilk iş olarak mali disiplini sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

'Konyaaltı'nı birlikte yöneteceğiz' sloganı ile yola çıktıklarını kaydeden CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Cem Kotan, “Seçildikten sonra muhtarlarımızla bir araya geleceğiz bunun nedeni şu; Demokrasinin temeli olan muhtarlarımız ve daha sonra da belediye başkanları olarak bürokrasiyi ortadan kaldırarak periyodik dönemlerde bir araya gelip mahallelerimizin sorularını birebir konuşarak onlardan bilgi alarak hem sorunları takip etme hem de sorunları çözme noktasında işbirliği yapma projesini ortaya koyduk. Şu anda bu projemiz muhtarlarımız tarafından çok güzel karşılanıyor" diye konuştu.

20 senelik belediyecilik tecrübesi olduğunu belirten CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz, “Belediye başkanı olmak çileye talip olmaktır. Peki bizi çileye talip olmaya iten nedir? Cevabı insandır. Kepez'de iç mahallelere girdiğinizde yalın ayaklı çocukları göreceksiniz. Kepez Antalya değil, Antalya'nın arka bahçesidir" ifadelerini kullandı.

Toplantı, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Editör: ADEM AYDIN