CHP’Lİ AV. CAVİT ARI; “ANTALYA AÇIKLARINDA AKDENİZ’DE GAZ BULDUNUZ MU?” SORUSUNA ENERJİ BAKANI BAYRAKTAR CEVAP VEREMEDİ.

     Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit ARI; TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ve 2022 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmeler sırasında Antalya açıklarında Akdeniz’de Petrol ve doğalgaz arama çalışmaları kapsamında bulunan sondaj gemilerinin yapmış olduğu çalışmaları gündeme getirdi.

Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit ARI; “Antalya'da uzun zamandır çalışan arama, araştırma, sondaj gemisi var.Uzun zamandır da çalıştığını görüyoruz.

'MERMER ATIKLARI EKONOMİYE KAZANDIRILMALI' 'MERMER ATIKLARI EKONOMİYE KAZANDIRILMALI'

BUGÜNE KADAR KAÇ KUYU AÇILDI? AKDENİZ’DE GAZ BULUNDU MU?

Bugüne kadar Akdeniz'de kaç kuyu açıldı, bunun maliyeti nedir yani kaça mal oldu ve bu kuyulardan ne kadarlık bir tespit yapıldı? Bu kuyulardan çıkan bir şey var mı kısacası? Yoksa yapılan bu kadar çalışma boşa mı gitti? Bunu sormak istiyorum.” Dedi.

GEÇMİŞTE YABANCILAR ARIYORDU SÖYLEMİ

Av. Cavit Arı konuşmasına devamla; “İktidar partisine mensup bir milletvekili arkadaşımız, "Geçmişte bazı yerleri yabancılar arıyordu, o yüzden bulunmuyordu." diye bir cümle sarf etti. Acaba Akdeniz'de şimdi, biz aradık bulduk mu, o kadar kuyu açıldı bulundu mu? Bulunmadıysa o kadar kuyu neden açıldı?” dedi.