ANTALYA MİLLETVEKİLİ MUSTAFA ERDEM’DEN ÖZELLEŞTİRME KARARINA TEPKİ: “AKP’NİN HEPİMİZE REVA GÖRDÜĞÜ, BİZ YOKSULLAŞIRKEN ÜLKEMİZİN DEĞERLERİNİ SATIP SARAYLARDA SEFA SÜRMEK”

   CHP Antalya Milletvekili Mustafa Erdem, Antalya’daki 760 dönümlük hazine arazisinin özelleştirilmesine ilişkin karara tepki gösterdi.

“24 Ocak 2024 tarihinde Remi Gazete’ de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı’na göre, mülkiyeti Maliye Hazinesi, Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) ve Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) adına kayıtlı 12 ildeki 73 taşınmazın özelleştirme kapsamına alınmasını eleştiren Erdem, Antalya’ da datoplam büyüklüğü yaklaşık 760 dönümü bulan 10 adet taşınmazın da özelleştirme kapsamına alındığını söyledi.

Mustafa Erdem, Antalya'da özelleştirilecek 10 taşınmazın listesini de paylaştı.

Söz konusutaşınmazların satış, kiralama, gelir ortaklığı modeli ile özelleştirileceğini söyleyen Erdem,iktidarın özelleştirmeleri Aralık 2027’ye kadar tamamlamayı hedeflediğini aktardı.

AKP iktidarının,ekonomiye kaynak bulmak için kamu mallarını satmayı alışkanlık haline getirdiğini vurgulayan Antalya Milletvekili Mustafa Erdem,  sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bu ülkenin elinde avcunda ne varsa tek adam rejimi tarafından satılıyor. Cumhuriyetimizin bugüne dek edindiği mal varlığını parsel parsel peşkeş çeken AKP iktidarı, akıl dışı ekonomi politikalarıyla ülkeyi derin bir ekonomik kriz çukuruna sokmuştur. Bu çukurdan çıkmak için şimdilerde her yolu deneyen tek adam hükümeti, çareyi elde avuçta ne varsa satmakta buluyor.

Halkını düşünmeyen, lükse şatafata kendini adamış, ranttan beslenen AKP rejiminin; tüm ülkeyi sürüklediği ekonomik çıkmazın faturasını vergi yükleriyle vatandaşa ödettiği yetmiyor, bir de miras kalan ne varsa sonunu düşünmeden gözden çıkarıyor. Bu özelleştirmeler akıllara şu soruyu getiriyor: AKP’nin dezenflasyon, para sıklaştırma, politika faizlerindeki artışlar gibi adımlarla Orta Vadeli Program’daki ekonomik krizden çıkma hedefleri göstermelik mi? Şu anki ekonomi politikası hiç mi işe yaramıyor? Ekonomi politikası bağlamında asıl atılması gereken adımlardan olan yapısal reformların yanından bile geçilmiyor. Aslında iktidara göre Ekonomik krizden çıkmanın yolu elde avuçta ne varsa mirasyedi gibi satmaktan mı geçiyor? Eğer asıl izlenen politika buysa ki bütün bu özelleştirme adımları bunu gösteriyor; Ekonomik krizden böyle çıkacaksak yolun sonunda elimizde bir toprak parçası bile kalmadığında ne yapacağız?

AKP hükümetine soruyorum:

Sizin için 100 yıllık cumhuriyetimizin bugüne kadar elde ettiği arazilerin kıymeti bu kadar mı? Türk halkına vereceğiniz hiçbir vaadin önemi kalmadı!

SICAKTAN BUNALAN MESİRE ALANLARINA KOŞTU SICAKTAN BUNALAN MESİRE ALANLARINA KOŞTU

Tüm vatandaşlarımızın şu bilmesini istiyorum ki, tek adam boyunduruğundaki AKP hükümetinin, hepimize reva gördüğü şey, vatandaşın gün geçtikçe yoksullaştığı ekonomik krizde ülkemizin değerli mal varlıklarını satarak saraylarda sefa sürmek!

Yazıklar olsun!”

Editör: ADEM AYDIN