Antalya'da yerli ve yabancı turistler sıcak dolayısıyla denizde yüzerken aniden yağmur başladı. Bastıran şiddetli yağmurda bazıları güneş şemsiyeleriyle korunak sahilden uzaklaşırken, bazıları da yağmura aldırış etmeden yüzmeye devam etti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Akdeniz bölgesinde hava sıcaklarının 1 hafta boyunca 30 derecenin üzerine çıkacağı uyarısının ardından turizm kenti Antalya'da sıcak hava etkisini hafta sonunda da göstermeye devam etti. Hava sıcaklığının 44 dereceye kadar yükseldiği kent merkezinde deniz suyu sıcaklığı 24 derece ölçüldü. Meteorolojinin uyarılarının ardından sıcaktan bunalan yerli ve yabancı turistler soluğu Antalya'nın nlü Konyaaltı Sahili'nde aldı.

SICAKTAN BUNALAN MESİRE ALANLARINA KOŞTU SICAKTAN BUNALAN MESİRE ALANLARINA KOŞTU

SINAVDAN ÇIKAN GENÇLER SAHİLDE

YKS'nin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) giren öğrenciler, sınav sonrasında aileleriyle birlikte Konyaaltı Sahili'ne gelerek stres attı. Öğrenciler denizin keyfini doyasıya yaşadı.

15 DAKİKADA DOLU SAHİL BOŞALDI

Saat 14.00 sıralarında başlayan şiddetli yağış ve rüzgara Konyaaltı Sahili'nde yakalanan vatandaşlar, malzemelerini toplayarak sahili terk etti. Vatandaşlardan bazıları plaj şemsiyeleriyle kendilerini korurken, bazıları ise kıyafet ve havlularıyla yağmurdan korunmaya çalıştı. Yağmura aldırış etmeyen bazı vatandaşlar ise Akdeniz'in serin sularında yüzmenin tadını çıkarmaya devam etti. Sıcak havadan dolayı dolu olan Konyaaltı Sahili 15 dakika içerisinde neredeyse boşaldı.

YAĞMURDA YÜZMEK DAHA ZEVKLİ

Yağmura rağmen denizde yüzmeye devam eden Nihat Özyalçın, "Antalya'da hava şartları anlık değişiyor. Yağmurlu havada yüzmek daha rahat çünkü sıcaktan dolayı yanmıyoruz. Dün 45 dereceleri gördük ve çok sıcaktı. Yağmurla beraber sıcaktan sonra insanın harareti sönüyor. Yağmurlu havada yüzmek daha zevkli" dedi.

'YAĞMURDAN SONRA YÜZECEĞİM'

Yağmurla sığınacak bir yer bulduğunu ifade eden Ayşe Çelik yağmurun durmasıyla tekrar yüzeceğini belirtti. Çelik, "Denize yüzmeye geldik ancak yağmura yakalandık. Şuan sığınacak bir yer bulduk. Yağmur durunca tekrar yüzmeye dönmeyi düşünüyorum. Yağmura aldırış etmeden yüzmeye devam edenler var. Ben durduktan sonra yüzeceğim" diye konuştu.Kısa süren yağmur yağışı dindikten sonra sahil tekrar kalabalıklaştı.

Editör: ADEM AYDIN