Anadolu'nun değerli halk ozanlarından Aşık Mahzuni Şerif, Konyaaltı'nda düzenlenen konserle anıldı. Kaan Tangöze ve Dil Tengi'nin, Aşık Mahzuni Şerif türkülerini seslendirdiği geceye yüzlerce vatandaş katıldı. 

Konyaaltı Belediyesi ve Pir Sultan Abdal Derneği Antalya Şubesi'nin ortaklaşa düzenlediği 'Aşık Mahzuni Şerif'i Anma Konseri' Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Konsere Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Tuğba Erke Bostan, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Cuma Erçe, Genel Başkan Yardımcıları Adnan Arslan ve Mevlüt Akbal ile Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Antalya Şube Başkanı Hasibe Akpınar'ın yanı sıra yüzlerce vatandaş katıldı. Gecede Duman grubunun solisti, sevilen sanatçı Kaan Tangöze ve Dil Tengi Grubu, Aşık Mahzuni Şerif'in sevilen türküleri 'DomDom Kurşunu', 'Mevlam Gül Diyerek', 'Çeşmi Siyahım', 'Mehmet Emmi'nin yanı sıra diğer halk ozanlarının da türkülerini seslendirdiler. 

'TÜRKÜLERİYLE YAŞATACAĞIZ'

DİŞ BEYAZLATMA İLE ÇARPICI BİR GÜLÜMSEME DİŞ BEYAZLATMA İLE ÇARPICI BİR GÜLÜMSEME

2022 yılında, 'Aşık Mahzuni Şerif Türküleri' albümü çıkaran ve albümün ardından ilk kez Aşık Mahzuni Şerif'i anma konserine katılan Türkiye'nin önemli Rock müzisyenlerinden Kaan Tangöze, bu anlamlı gecede olmaktan çok mutlu olduğunu ifade etti. Aşık Mahzuni Şerif'in müziğiyle çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Tangöze, “Ozanımızı türküleriyle yaşayatacağız" dedi. Gecede ayrıca Cumhuriyet'in 100. yılını kutlayarak Atatürk'e vurgu yapan sanatçı Tangöze, konsere katılan vatandaşlarla birlikte 'Senden Daha Güzel' parçasını seslendirdi. Dil Tengi de bu yüzyıla damgasını vurmuş önemli halk ozanlarından Aşık Mahzuni Şerif'i andıkları için çok mutlu olduklarını dile getirdi. Gecenin sonunda Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Tuğba Erke Bostan, Dil Tengi ve Kaan Tangöze'ye plaket sunarak teşekkür etti.