Antalya Devlet Opera ve Balesi, Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 85'inci yıl dönümünde Antalya Kültür Yolu Festivali kapsamında, Cumhuriyet Meydanı'nda 'Atatürk'ü Anma Konseri' gerçekleştirecek.

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 85'inci yıl dönümünü 10 Kasım Cuma saat 20.00'de çok özel bir konser ile anacak. Antalya DOB Koro ve Orkestrası ile solist sanatçılar soprano Serap Demirhan ve Meriç Karataş, tenor Burak Pektaş, bariton Umut Tarık Akça, kanun sanatçısı Volkan Kırımlıoğlu ve ney sanatçısı İbrahim Odabaşı'nın sahne alacağı konserde orkestrayı şef Hakan Kalkan yönetecek. Serap Demirhan ve Emre Aytekin'in sunucu olarak yer alacağı konserde Antalya DOB korosu şef Mahir Seyrek tarafından hazırlandı.

'Atatürk'ü Anma Konseri'nin repertuvarı Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir özenle hazırlandı. Konser programında Atatürk'ün en sevdiği opera olan Tosca operasından 'E lucevan le stelle' aryası ve koronun seslendireceği Adnan Saygun'un Yunus Emre Oratoryosu'ndan 'Sensin Kerim, Sensin Rahim' parçalarının yanı sıra Türk bestecilerimiz Fahir Atakoğlu, Muammer Sun, Turgay Erdener, Cemal Reşit Rey, Ali Hoca ve Saydam Akdil'in eserleri seslendirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Antalya Kültür Yolu Festivali kapsamında gerçekleştirilecek 'Atatürk'ü Anma Konseri' Cumhuriyet Meydanı'nda ücretsiz izlenebilecek.

KUMLUCA'DA BİBER ÜRÜNÜ KALINTISIYLA MÜCADELE ÇALIŞTAYI KUMLUCA'DA BİBER ÜRÜNÜ KALINTISIYLA MÜCADELE ÇALIŞTAYI