AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu'nun 23 Nisan TBMM’nin açılışının 104. Yıldönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için kutlama mesajı yayınladı. 

TBMM Akdeniz-PA Komisyonu Başkanı ve Antalya Milletvekili Atay Uslu 23 Nisan TBMM’nin açılışının 104. Yıldönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Milletvekili Atay Uslu mesajında şunları ifade etti; “Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılışının 104’üncü yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gururla kutluyoruz.

Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir şiarıyla çıkılan yolda, ecdadımız vatanımız, bayrağımız için büyük mücadeleler vermiş, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır. 

Özgürlük ve Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Başkanlığında 23 Nisan 1920'de açılan ilk meclis ile tescillenmiştir. Bu çok anlamlı tarih Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk tarafından çocuklarımıza Bayram olarak hediye edilmiştir.  

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı geleceğimizin teminatı çocuklarımıza verdiğimiz önemin bir göstergesidir. Dünya üzerinde çocuk bayramı kutlayan tek ülke olan Türkiye’nin tarihinde insan sevgisini ve kardeşliği hayat felsefesi haline getirdiğinin örneklerinden biridir. Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın dünyanın her köşesinden gelen çocukların da katımıyla bir şenlik olarak kutlanıyor olması da çok anlamlıdır.

 ÇOCUKLARIMIZ HEP GÜLSÜN...

Çalışmalarımız, gayretimiz ve hedefimiz Çocuklarımız hep gülsün, hep mutlu olsun. Amacımız, çocuklarımızın barış, huzur ve kardeşlik dolu bir dünya hayallerini gerçekleştirebilmektir. Çocuklarımızın sevgileri, gülen yüzleri, gözlerindeki ışık, umutları ve hayalleri bizlere güç vermektedir. 

 GAZZE’DE ÇOCUKLAR ÖLÜYOR DÜNYA SESSİZ…

GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ’NDE GENÇLERE CV HAZIRLAMA EĞİTİMİ GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ’NDE GENÇLERE CV HAZIRLAMA EĞİTİMİ

Gazze’de süre gelen bir katliam var, İsrail tarafından işlenen bir soykırım var. İsrail insanlık suçu işliyor. Filistinlilere, Gazzelilere yapılan insanlık vicdanında büyüyen kara bir leke. Gazze’de 10 binlerce masum çocuk öldürüldü, 10 binlerce çocuk kimsesiz kaldı.  Bir çocuğun ölümü tüm insanlığın ölümüdür. Bu yüzyılda bombalar altında, abluka altında açlıktan susuzluktan ölen bebekler, çocuklar var ve adı insan hakları yüzyılı olan bu yüzyılda susan bir dünya var. Korkak Dünya”  bilmelidir ki; - Zalimlerin sesini, katledilen ölü çocukların daha gür, daha yüksek ve o tertemiz sesleri bastıracaktır: “Çünkü bazı ölüler, yaşayanlardan daha yüksek sesle konuşur.”

Soykırım suçu işleyen İsrail’i ve İsrail destekçilerini bir kez daha kınıyoruz. Bu çocuk bayramında çocuklar ölmesin istiyoruz. 

Bu duygularla çocuklarımıza armağan edilen ve hakimiyetin  kayıtsız milli iradeye ait olduğunun ifade edildiği bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyoruz.  23 Nisan'ın Dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyoruz. Bayramımız kutlu olsun…”

Editör: ADEM AYDIN