Konyaaltı Belediyesi Aynur-İrfan Kamil Bileydi Yaşlı Kreşi'nin kıdemli sakinleri, 10 Kasım Atatürk'ün ölüm yıl dönümünde, yaptıkları eserlerle onu andı. Kıdemli sakinler, “Atatürk'e borcumuzu asla ödeyemeyiz" dedi. 

KEMER’DE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR KEMER’DE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Konyaaltı Belediyesi'nin Uluç Mahallesi'nde bulunan Aynur-İrfan Kamil Bileydi Yaşlı Kreşi, 60 yaş ve üzeri kıdemli kent sakinlerinin gözdesi oldu. Sosyal yaşama dâhil olamayan, özellikle çalışan ailelerin gündüz saatlerinde bakmakta güçlük çektiği yaşlıların günlerini daha verimli geçirdiği yaşlı kreşinde kıdemli kent sakinleri 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e sevgilerini yaptıkları resim ve mum gibi eserlerle gösterdi.  

'ONA ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ'

Bir kadın olarak Atatürk'e çok şey borçlu olduğunu yaşlı kreşi sakinlerinden Necmiye Özsüllü, “Atatürk dünya çapında büyük bir dâhiydi. Bir kadın olarak ona çok şey borçluyuz. O olmasaydı Türkiye olmazdı. Bizler olamazdık. Ona sevgimizi ve minnetimizi yaptığımız bu eserlerle göstermeye çalıştık" dedi. Aynur-İrfan Kamil Bileydi Yaşlı Kreşi sakinlerinden emekli öğretmen Pakize Kutlu da “O bu yüzyılda karşımıza çıkmış bir dahi. Ona çok şey borçluyuz. O bize özgürlüğümüzü verdi. Bizler de burada yaptığımız eserlerle Atatürk'ü anıyoruz" diye konuştu.