Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Sivil Toplum Platformu (ANSTOP) yönetimi ve üyeleriyle buluştu. Hizmet ve projeleriyle ilgili bilgilendirme yapan Başkan Böcek, “Gazipaşa'dan Kaş'a kadar ranta dönük değil halka dönük bütün projelerimizi tamamladık. Gelecek dönemde de daha fazlasını üretmek, daha da fazlasını başarmak için çalışıyoruz" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ANSTOP yönetimi ve üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıda, Antalya'nın sorunları konuşuldu, talep ve öneriler dile getirildi. Ulaşımdan altyapıya, turizmden kültür ve çevreye pek çok konunun görüşüldüğü toplantıda, yapılacak projeler ile ilgili birlik ve beraberlik içinde hareket edileceği vurgusu yapıldı.

'NE EMEKÇİLERE NE KURUMLARA BORCUMUZ YOK'

KEPEZ'DE  İCRAAT ZAMANI KEPEZ'DE  İCRAAT ZAMANI

Başkan Muhittin Böcek, yapılan hizmet ve projelerini anlatarak, “Gazipaşa'dan Kaş'a kadar yarım kalan projeleri tamamladık. Ranta dönük değil halka dönük bütün projelerimiz bitirdik. Benim en büyük rakibim kendim. Sen ben yok, biz birlikte yaparız anlayışı içerisinde borç edebiyatı yapmadık. Bütçesine göre en borçlu belediye aldık ve yürüdük. 30 büyükşehir belediyesi içerisinde çalışanlara en yüksek zammı yaptık. Hiçbir kurum kuruluşa günü geçmiş borcumuz yoktur. Antalya turizm kenti yerli nüfusu ile birlikte sayı 26 milyonu buluyor ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte 26 milyona ev sahipliği yapıyoruz. Bize 2 milyon 686 bin nüfusa göre para geliyor. Ama buna rağmen hizmet ediyoruz" diye konuştu.

EN UCUZ SU ANTALYA'DA

Planlı, kurallı, kimlikli bir kent için çalıştıklarını belirten Başkan Böcek, şunları ifade etti: “İmar yönetmeliğini değiştirdik. Deprem Master Planını 22 Mayıs 2022 başlattık. Türkiye'de 30 büyükşehir içerisinde en ucuz suyu Antalya'da yaptık. Sur Yapı'da 3 bin 500 daireyi sahiplerine teslim ettik. 570'i de hazır olmak üzere. Güneş Mahallesi'nde kentsel dönüşüm gerçekleştirdik. 545 dairenin kura çekimini yaptık yakında teslim edeceğiz. Oraya cami de yapıyoruz. Korkuteli'nde 110 milyon liraya mal olan kurutma tesisi tamamlandı. Şimdi 250 kişiyi istihdam edeceğiz. Yazları bu sayı 500'e çıkacak."

ATIK ÇAMURUNDAN ELEKTRİK

Antalya'nın geleceği için büyük önem taşıyan çevreci ve modern altyapı projelerini hayata geçirmeye devam edeceklerini açıklayan Muhittin Böcek, şu bilgileri verdi: “Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile Antalya'nın geleceğini kurtaracak çevreci altyapı projelerinde kullanılmak üzere ortak finansman anlaşması imzaladık. Hazine garantisiz 59 milyon 850 bin euro bütçeli krediyle öncelikli olarak Hurma'da atıksu arıtma çamuru yakma ve enerji geri kazanma tesisini yapacağız. Büyükşehir Belediyesi Meclisi'ne konu geldiğinde AK Parti grubu ret verdi. ASAT tarafından yıllık 500 milyon lira çamur bertarafına gidiyor. Şimdi çamur yapma tesisini kuruyoruz. Lara arıtmasının kapasitesine de iki kat artıracağız."

'MİLLET SOĞANA MUHTAÇ'

Başkan Muhittin Böcek, kentteki nüfus artışının yanı sıra araç sayısında ciddi artış yaşandığını kaydederek, “Pandemi öncesi toplu taşımada 386 bin kişiyi taşıyordu, pandemi sonrası 40 bine düştü. Ulaşımla ilgili 2019 yılından itibaren merkezde 186 bin nüfus artışı oldu. 381 bin araç trafiğe girdi. Rus-Ukrayna savaşından gelenler, depremden gelen vatandaşlarımız var bunları saymıyorum. 127 akıllı kavşak yaptık. Cırnık Köprüsü'nü 4 -5 şerite çıkardık yollar genişledi. Batı Çevre Yolu'yla ilgili 5,2 kilometre sorunu çözen bir kardeşinizim. Batı Çevre Yolu'nun mimarı biziz. İktidar olalı 22 yıl olacak, çevre yollarını yapmadığınız sürece trafiği çözemezsiniz. Alanya'ya gittim 71 trafik lambasından geçtim. Altın çağ diyorlar, insanlar kuru soğana muhtaç oldu" diye konuştu.

Editör: ADEM AYDIN