“Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana haberleri yok”

        Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek seçim çalışmaları kapsamında Kemer ve Finikeliler ile buluştu. 5 yıllık süre boyunca Antalyalıların verdiği oyları helal ettirmek için ‘Söz Muhittin Böcek sözü’ diyerek doğru projeleri zamanında yapmaya gayret gösterdiklerini söyleyen Başkan Böcek, “Benim çiftçim, benim köylüm, benim emeklim ekonomik krizle boğuşuyor, altın çağ diyorlar. Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana haberleri yok” dedi.

Kemer Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, CHP İl Başkanı Nail Kamacı, Kemer İlçe Başkanı Adem Barış, Kemer Belediye Başkanı ve Adayı Necati Topaloğlu, CHP Antalya Milletvekilleri Aliye Coşar, Sururi Çorabatır, Cavit Arı ve Kemerlilerin katılımıyla gerçekleşti.

MİLLETVEKİLİ ÇORABATIR’DAN İKTİDARA SORU

Açılışta konuşan CHP Antalya Milletvekili Sururi Çorabatır, 31 Mart yerel seçimlerinin önemine değindi. Ekonomik göstergelerin her geçen gün Türkiye’nin uçurumun kenarına biraz daha gittiğini gösterdiğini söyleyen Çorabatır, “İktidar partisi Antalya’da altın çağı yaşatma sloganıyla yola çıktı ama ben buradan sormak istiyorum 21 yıllık iktidarınız süresince Antalya’da kangrene dönüşmüş hangi soruna çözüm ürettiniz. Bizim belediye başkanlarımız, bizim ilçe belediye başkanlarımız can hıraş çalışarak bütün sorunları çözmeye çalıştılar” dedi.

İKTİDAR CHP’Lİ BELEDİYELERİ ENGELLİYOR

İktidarın CHP’li belediyelerin çalışmasını engellemek için her yolu denediğini söyleyen Çorabatır, “İktidarın adil ve eşit bir seçime girmeye cesareti olmadığı hepimizin malumu. Bu nedenle her türlü akıl dışı yöntemlere başvuracaklar. Sayın Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in, sizlere hak ettiğiniz hizmeti sunmasını her koşulda engellemeye çalışıyorlar. Antalya’nın 2 milyon 600 bin nüfusu var. Burası turizmin ve tarımın başkenti. Bütün belediye başkanlarımız gelen turistlerle beraber 25-26 milyonluk kesime hitap etmeye çalışıyor. Ankara bütün vergileri buradan alıyor. Konaklama vergisini yüzde 2 olarak turizmcilerimiz ödüyor. Tanıtım Ajansı’na turizmcilerimiz para ödüyor. KDV’yi yüzde 2 arttırdılar. Ankara buradan yine bunun tahsilatını yapıyor. Bu şehre hak ettiği katkıyı vereceksiniz. Siz verseniz de vermeseniz de hem Muhittin Başkanın hem Necati Başkanın yaptıkları çalışmalarda ne kadar başarılı olduklarını hep beraber göreceğiz” diye konuştu.

CHP’Lİ BELEDİYELER KIT KAYNAKLARLA ÇALIŞTI

CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı da 2019’dan bu yana CHP’li belediyelerin kıt kaynaklarıyla çalıştığını ve başarılı olduğunu belirterek, “Fazladan bir şey almadılar. Borçlanmada devlet bankaları yardımcı olmadı. Hükümet destek olmadı. Buna rağmen borçlarını ödediler ve yatırımlarına hızla devam ettiler. Bu konuda hem Büyükşehir Belediye Başkanımızı hem de Kemer Belediye Başkanımızı kutluyorum” dedi.

VATANDAŞIN PARASIYLA AĞALIK YOK

ANTALYA'DA 23 NİSAN HEYECANI ÇELENK SUNUMUYLA BAŞLADI ANTALYA'DA 23 NİSAN HEYECANI ÇELENK SUNUMUYLA BAŞLADI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek de Antalya’da ilk turizm meşalesinin Kemer’den yakıldığına dikkat çekerek Kemer’in son derece önemli bir yer olduğunu ifade etti. Kemer Çamyuva’da Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokolle yapılan arıtma tesisinin bakanlık tarafından yapılıyor gibi lanse edildiğine değinen Başkan Böcek şöyle konuştu: “ASAT’ın 27 yıllık atıksu gelirini veriyoruz Turizm Bakanlığı’na. Sizlerin paralarıyla ağalık yok. Buna benzer zaman zaman siyasi söylemlerde bulunuyorlar. Benim çiftçim benim köylüm benim emeklim ekonomik krizle boğuşuyor. Altın çağ diyorlar. Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana haberleri yok. Seçim zamanları sizleri hatırlayanları, emeklimize asgari ücreti bile çok görenleri, mazot alamayıp ürün ekemeyen çiftçimi unutanları inşallah bu seçim sandığında da siz unutacaksınız. Bu millet hak ettiğini istiyor fazlasını istemiyor.”

BAŞKAN TOPALOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR

Kemer Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Necati Topaloğlu da 5 yıllık görev süresince yaptıklarını ve yeni dönemde yapacaklarını anlattı. Topaloğlu, Başkan Muhittin Böcek’e Kemer Cumhuriyet Meydanı, Kapalı Otopark ve Pazar yeri ile Kuzdere’de ASAT tarafından gerçekleştirilen alt yapı çalışması için de teşekkür etti.

Konuşmaların ardından AK Parti ve İyi Parti’den ayrılarak CHP’ye katılan aralarında AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta ve İyi Parti İlçe eski Başkanı Hüseyin Çelik’in de olduğu yeni üyeler için rozet töreni gerçekleştirildi.

OYLARINIZI NAMUSUM GİBİ KORUYACAĞIM

Başkan Böcek Finike Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında da Finikelilere seslendi. 5 yıl boyunca oy veren vermeyen herkesin başkanı olduğunu söyleyen Başkan Böcek, şunları ifade etti: “Sizlerin oyunu namusumuz gibi koruyacağımıza söz verdik ve sizlere verdiğimiz sözleri tek tek hayata geçirdik. Sayın Mustafa Geyikçi ile Finike’nin tamamına elimizden gelen desteği yaptık. Geyikçi Başkanım 8-9 mahallemizde kanalizasyon yok deyince, şaka yapma burası deniz kenarı marina var yat limanı kurumların olduğu yerde kanalizasyon olmaması kabule dilemez dedik ve yaptık. Muhtarlar bir meydanımız yok dedi. Çok güzel bir meydan kazandıracağız dedik bir yılda bitirdik. Mavi gözlü dev adamın anıtını da oraya diktik. Ata’mızın yolundan yürümeye devam edeceğiz. Hep birlikte güzel Antalya’mız güzel Finike’miz için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Milletin parasını millete harcayın ranta değil halka dönük harcayın biz inandığımız şekilde işimizi yapmaya devam edeceğiz. 31 Mart sonrası bizi yine bağrınıza basacağınızdan hiç şüphem yok. Azim ve gururla 5 yıl daha…Oylarınızı bir 5 yıl daha namusum gibi koruyacağıma söz veriyorum.”

DESTEĞİNİ HEP YANIMIZDA HİSSETTİK

Finike Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mustafa Geyikçi de Başkan Böcek’e Finike’ye olan destekleri için teşekkür ederek, “Başkan Böcek görev süremiz boyunca her zaman bize destek oldu. Finike Cumhuriyet Meydanımızı Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteğiyle yeniledik. Kentimize yakışan bir meydanı sizlerin hizmetine sunduk. Asfaltlama çalışmalarında desteğini hep yanımızda hissettik. Tarım alanında yapılan çalışmalarda çiftçilerimize destek hiçbir zaman eksik olmadı. İhtiyacımız olan her alanda bildik ki yanımızda olan bir Büyükşehir Belediyemiz ve başkanımız var. Birlikte daha güzel bir Finike ve Antalya için yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz 5 yılda olduğu gibi cesur hizmet anlayışımızdan, dürüstlüğümüzden taviz vermeden çalışarak Finike’yi tarımıyla, turizmiyle, esnafıyla, işçisiyle, çiftçisiyle her kesimiyle yüzü gülen mutlu huzurlu bir kent olarak yaşatmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Editör: ADEM AYDIN