Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN GÜNGÖR, MESAJINDA ŞU İFADELERE YER VERDİ:

   "Türk milleti, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca gerektiğinde şehit ve gazi olmaktan çekinmemiştir. Şehitlik ve gazilik vatan sevgisini, milli ve manevi değerleri her şeyden üstün tutan Türk milleti için ulaşılabilecek en yüce makamlardır. Vatan uğruna unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimiz tarihimiz boyunca gösterdiği kahramanlıklarla daima onur ve gururla hatırlanacaktır.

19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kararı ile vatanın kurtarıcısı ve devletin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Gazilik unvanını almıştır. Gazilerimize verilen değerin ifadesi olarak 2002 yılında çıkartılan yasa ile de 19 Eylül tarihini Gaziler Günü olarak kutlamaktayız.

Sakarya Zaferi'nden kısa bir süre sonra TBMM'nin, Mustafa Kemal Atatürk'e gazi unvanı ve mareşal rütbesini vermesi de, milletimizin büyük bir fedakârlık ve feragat timsali olan şehitlerimize ve gazilerimize karşı sevgisini, takdir hislerini en güzel şekilde ifade etmektedir. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır.

Atatürk'e Gazi Unvanı ve Mareşal Rütbesi verilmesinin yıl dönümü ve Gaziler Günü'nde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum."

EĞİRDİR 2. KİTAP FUARI AÇILDI EĞİRDİR 2. KİTAP FUARI AÇILDI