Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Kavaklıdere Tarımsal Kalkınma Kooperatif üyeleriyle bir araya geldi. Gürün, “Tarım ve hayvancılık ülkemizin ve kentimizin geleceği için çok önemli. Bu nedenle kooperatiflerimize önemli destekler sağladık" dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Kavaklıdere ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu ve kooperatif üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarette CHP Kavaklıdere İlçe Başkanı Cengiz Doğan, CHP Kavaklıdere Belediye Başkan adayı Saffet Karabıyık, Kavaklıdere Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Yasin Gürler, Kooperatifler Güç Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztürk ve kooperatif üyeleri hazır bulundu. Tarımsal üretimin artması için kooperatiflere her türlü desteği verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün "Tarım ve hayvancılık Muğla ve ülkemiz için çok önemli. İlk olarak alım garantili çiçek üretimine girdik. İki sera ile başladık ve şu an 30'nun üzerinde çiçek seramız var ve şu an yıllık 10 milyon TL ciro yapılıyor. Muğla il genelinde 34 kooperatif ile birlikte yürüyoruz. Bunların 14 tanesi birlik üyesi. Kooperatiflerimizin sayısını arttırmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Gürün, ayrıca "Tarım ve hayvancılık artık çok önemli. Bunun için topraklarımıza sahip çıkmamız lazım. Muğla'da çok toprak satın alınıyor. Kimin aldığı belli değil. Muhtarlarımız bu konuda çok dikkatli olması lazım. Toprağımızı satmayalım, ürünümüzü satalım" dedi. Gürün, daha sonra büyükşehir belediyesi tarafından hibe edilen ceviz kırma makinalarının bulunduğu işletmede incelemelerde bulundu.

'MAKİNE EKİPMAN DESTEĞİ SAĞLADIK'

Kavaklıdere Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Yasin Gürler, büyükşehir belediyesinin destekleriyle ürünlerinin katma değerinin arttığını ve ambalajlı olarak satmaya başladıklarını söyledi. Gürler, “Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle makine ekipman desteği aldık. Bu sayede cevizlerimizin daha kaliteli ve katma değerini iyi hale getirmesini sağladık" açıklamalarında bulundu.

'KOOPERATİFLERE DESTEK VERİYOR'

1 MART: EMPERYALİZME KARŞI BİR DİRENİŞ ÖYKÜSÜ 1 MART: EMPERYALİZME KARŞI BİR DİRENİŞ ÖYKÜSÜ

Kooperatifler Güç Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztürk ise “Güç birliği kurulalı yaklaşık bir yıl oldu. 7 ortakla kurduğumuz kooperatifler birliğinde bugün 14 kooperatif bulunuyor. Kooperatifler birliği olarak tahin, defne, kekik, lavantaya yağı gibi ürün satışlarımız devam ediyor. Yeni pazar arayışlarımız sürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız bizler için meşale yakıp bıraktı. Bu meşaleyi elimizden geldiği kadar taşımaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Editör: ADEM AYDIN