Batı Akdeniz Bölgesi'nde hava sıcaklığının hafta sonuna kadar mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği, hafta sonu ise Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen serin ve yağışlı sistemin etkili olacağı kaydedildi.


Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yaklaşık iki haftadır Batı Akdeniz Bölgesi'nin büyük bölümünde ve özellikle iç kesimlerde gök gürültülü sağanak yağışlara neden olan sistemin, hafta sonu beklentilere uygun olarak etkisini kaybettiği kaydedildi. Bu hafta boyunca hava sıcaklıklarının bölge genelinde artacağı ve mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyredeceği belirtilen açıklamada, şöyle denildi:


"Ancak hafta sonunda cuma gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen serin ve yağışlı sistemle birlikte mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının azalacağı ve mevsim normalleri seviyesine ineceği tahmin ediliyor. Özellikle Antalya’nın kıyı kesimlerinde yüksek sıcaklıkla birlikte yüksek nem de beklenmektedir. Bu durum hissedilen sıcaklıkların yüksek olmasına neden olacağından meydana gelebilecek sıcak çarpması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."