Muğla’nın Bodrum ilçesinde, jandarma tarafından motosiklet sürücülerine yönelik uygulama yapıldı. Uygulamalarda kaskı olmayan 15 sürücüye kask hediye edilirken, 70 sürücüye reflektörlü yelek dağıtarak sürücülere trafik kuralları konusunda bilgi verildi. Öte yandan ekiplerce 417 öğrenciye uygulamalı trafik eğitimi verildi.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ile Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik timleri Gündoğan Mahallesi Atatürk Caddesi Jandarma Asayiş Kontrol Noktası önünde motosiklet sürücülerine yönelik denetim gerçekleştirdi. Denetimler kapsamında motosiklet sürücülerine motosiklet kullanımı esnasında koruma başlığı ve gözlüğü kullanımı, kış şartlarında motosiklet kullanımı esasları ile akşam saatlerinde motosiklet sürücü ve yolcularının reflektif yelek giyme zorunluluğu konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Ekipler ayrıca kaskı olmayan 15 motosiklet sürücüsüne kask hediye ederken, 70 sürücüye reflektörlü yelek dağıttı.

ÖĞRENCİLER UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ ALDI

KOLAJEN ALIRKEN BUNLARA DİKKAT KOLAJEN ALIRKEN BUNLARA DİKKAT

Ekipler denetimlerinin ardından Gündoğan Mahallesi Nafiz Ilıcak İlkokulu'nda 417 öğrenciye uygulamalı trafik eğitimi verdi. Ekipler tarafından genel trafik kuralları, okul servislerine inme ve binme kuralları, bisiklete binme kuralları, kask kullanımı ve önemi, araçlarda emniyet kemeri kullanımı, trafikte görünürlük ile yaya ve okul geçitlerinde hareket tarzı konularında uygulamalı olarak anlatımlarda bulunuldu. Eğitimler sonrası jandarma ekipleri öğrencilere hikaye kitabı dağıttı.

Editör: ADEM AYDIN