Meteoroloji'nin dün için uyarıda bulunduğu Batı Akdeniz'de yağmur ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Ülke genelinde en çok yağış ise metrekareye 188 kilogramın düştüğü Burdur'un Bucak ilçesi oldu.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü'nün bu hafta için soğuk, yağış ve fırtına uyarısında bulunduğu Antalya, Burdur ve Isparta'da dün sağanak ve fırtına etkili oldu. Yağışlar nedeniyle Antalya'da bazı noktalarda su birikintileri nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşarken kuvvetli rüzgar nedeniyle bazı evlerin çatıları ve reklam panoları uçtu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre ülke genelinde en fazla yağış metrekareye 188 kilogram ile Burdur'un Bucak ilçesine düştü. Verilere göre Kumluca'ya 83,5, Isparta Davraz'a 80,4, Döşemealtı'na 79,8,  Isparta Sütçüler'e 78,3, Manavgat'a 73,2, Konyaaltı'na 67,6, Kepez'e 51,2, Antalya kent merkezine ise 38,7 kilogram yağış düştü.

BODRUM’DA 5’İ ÇOCUK 35 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI BODRUM’DA 5’İ ÇOCUK 35 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI

Meteoroloji tarafından bölgede devam eden yağışlara ilişkin yeni uyarı yayımlandı. Uyarıda şu ifadelere yer verildi; “Batı Akdeniz'de halen devam eden sağanak ve gök gürültülü yağışların, bu akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak Antalya'nın doğusu ile Isparta'nın güney ve Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli 21 ila 60 kilogram arasında olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, kıyı kesimlerde hortum riski ve yerel dolu yağışı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

Editör: ADEM AYDIN