Kurtuluş mücadelesinin temellerini atan, şanlı tarihimizin isimsiz kahramanları Çanakkale Şehitleri; Anadolu insanının yaşanmışlıklarıyla ilmek ilmek dokunan türkülerin yer aldığı

“Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri”yle anılacak.

MODEL UÇAKLAR, ÇOCUKLAR İÇİN HAVALANDI MODEL UÇAKLAR, ÇOCUKLAR İÇİN HAVALANDI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve binlerce askerimizin şehit olma pahasına kendini düşünmeden cepheye atıldığı,istila altındaki Anadolu toprağını karış karış koruduğu Çanakkale Zaferi, 109. yıl dönümünde“Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri” ile anılacak. Antalya DOB Sanatçılarının hayat vereceği ezgilerin yer aldığı konser,18 Mart 2024 Pazartesi günüHaşim İşcan Kültür Merkezi  Opera Sahnesi’nde saat 20.30’da gerçekleştirilecek.

Çanakkale Zaferinin 109. yıldönümünde gerçekleştirilecek konserde Ahmet Adnan SAYGUN’un bestelediği “Bozlak” ve “Yunus Emre Oratoryosu - Dertli DolapveNo.13” eserleri, düzenlemesi Onur ALTIPARMAK’a ait “Ah Bir Ateş Ver, Manastır’ın Ortasında, Sarı Gelin, Ayrılık, Bülbülüm Altın Kafeste, Çalın Davulları”, düzenlemesi Ahmet Sait KARABULUT’a ait “Drama Köprüsü ve Çanakkale Türküsü”, düzenlemesiSayramAKDİL’eait “Efem” anonim türküleri  ve “Aynalı Beşik, Mağusa Limanı, Çökertme ve Yemen” türküleri seslendirilecek.

Türkülerden Gönüllere Uzanan Bir Yol

18 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek “Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri”nde Antalya Opera ve Balesi sanatçıları: Soprano; Semiha D. BORAN ve Sema ÇAVUŞOĞLU, Mezzo Soprano Tuğçe OĞUZÜLGEN, Tenor; Erdi C. AYBAŞ ve Devrim DEMİREL, Bariton Ümit B. TEKİNAY ve Bas Şafak Güç  solist olarak yer alacak. Antalya Devlet Opera ve Balesi Koro Şefi Mahir Seyrek’in Koro Sanatçılarını yöneteceği konserde, Demet Emen (Keman), Dilan OĞUZ (Flüt), M. Doğuş ÜNVER (Bendir), Onur ALTIPARMAK (Piyanist), A. Sait KARABULUT (Piyanist) ve Halis IŞIK (Bağlama) sanatçılara eşlik edecek.

“Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri”nin biletleri Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinde satışa sunulmuş olup, Antalya Opera ve Balesi gişesi haftaiçi ve cumartesi günleri 10.00-18.00 saatleri arası ve temsil günleri temsil bitiş saatine, Cumhuriyet Meydanı gişesi her gün 08.30-20.00 saatleri arasında açıktır.

Editör: ADEM AYDIN