23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nde Türk Müziğinin güçlü sesi Candan Erçetin ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO), muhteşem bir konsere imza attı. Cam Piramit'i dolduran müzikseverler, Atatürk'ün sevdiği şarkıları hep bir ağızdan söylerken büyük bir gurur ve coşku yaşadı.

23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir konsere daha evsahipliği yaptı. Türk müziğinin güçlü sesi Candan Erçetin festival kapsamında, ADSO eşliğinde Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar konseriyle Antalyalı sanatseverle buluştu.

KORKUTELİ'DE ÇALILIK YANGINI KORKUTELİ'DE ÇALILIK YANGINI

Cumhuriyet'in 100. Yılı etkinlikleri kapsamında festival programına alınan 'Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar' Konseri, Cam Piramit'i dolduran müzikseverlerin coşkulu katılımıyla gerçekleşti. ADSO eşliğinde sahne alan Candan Erçetin'in sesiyle hayat bulan şarkı ve marşlar, gece boyu coşku yaşattı.

Şef Hakan Kalkan yönetimindeki ADSO ve Piyanist Nuri Irmak eşliğinde sahne alan Candan Erçetin, izleyicilerin hep bir ağızdan söylediği Atatürk'ün sevdiği şarkılardan oluşan repertuarını Gençlik Marşı ve İzmir Marşı ile zirveye taşıdı. Cam Piramit'i dolduran müzikseverler büyük gurur ve bazen gözyaşlarıyla eşlik ettikleri sanatçıları konser sonunda uzun süre ayakta alkışladı.

Konser sonunda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, şef Hakan Kalkan, Piyanist Nuri Irmak ve Candan Erçetin'i kutlayıp çiçek ve plaket takdim etti. Başkan Böcek, sanatçı Candan Erçetin'e teşekkür ederek, “Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun. Cumhuriyet'in 100. yılında ve Piyano Festivali kapsamında böyle anlamlı bir konser verdiği için, Atatürk şarkılarıyla, bizlere Atatürk'ü bir kez daha yaşattığı için teşekkür ediyorum. Bu vesileyle, tüm Antalyalı hemşerilerimin yeni yılını da kutluyorum. 2024 savaşın, şiddetin, istismarın olmadığı, konserlerin iptal edilmediği bir yıl olsun" dedi.

Bu yıl Cam Piramit'e alınan etkinliklerle daha çok müziksevere ulaşan ve ilçelerdeki programlarıyla kente yayılan Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 22 Aralık'ta sona erecek.

Editör: ADEM AYDIN