Kaş ilçesinde Çavdır Sosyal Tesisleri Çevre Düzenlemesi ile Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projesinde yapım çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kaş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, proje alanı 27 dönüm olan Çavdır Sosyal Tesislerinde bisiklet ve yürüyüş parkuru, ara yürüyüş yolları, futbol ve basketbol sahaları, tenis kortu, spor aletleri parkı, çocuk oyun alanı, piknik alanları ve kır düğünü gibi etkinliklere uygun açık alanlar ile spor destek binası, kültür evi, kır lokantası, ibadethane, tuvalet ile büfeden oluşan kapalı alan yer alacak.

Ekiplerce yürütülen proje çalışmaları kapsamında sosyal tesislerde çevre duvarının yüzde 90’ı yapıldı. Kültür evi, kır lokantası, büfe, ibadethane, tuvalet, spor destek binası yapılarının betonarmesi, halı saha, basketbol, tenis ve çevre tel kafesleri tamamlandı. Halı saha, basketbol, tenis, spor aletleri sahası, çocuk oyun alanı zemin betonları bitirildi. Halı saha çakıl dolgu yapıldı. Ara yürüyüş yollarının bir kısmının betonları hazırlandı.

KAŞ KINIK TARIM FUARI TÖRENLE AÇILDI KAŞ KINIK TARIM FUARI TÖRENLE AÇILDI

Tamamlandığında ilçedeki güzide mekanlar arasında yer alacak Çavdır Sosyal Tesislerinde, yüzde 50 oranında fiziki gerçekleşme sağlandı.

Editör: ADEM AYDIN