CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in ziyareti sırasında ‘Genel başkanlığımın ilk adaylık ilanıdır’ diyerek açıkladığı Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in göreve devam etmek istemediği ve aday olmayacağı kulislerde konuşuluyor. Eski CHP Milletvekili Niyazi Nefi Kara’nın Manavgat Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yapması, iddiaları güçlendirdi.

2009 yılında CHP’den Manavgat Belediye Başkanı seçilen ve 3 dönemdir başkanlık görevini sürdüren Şükrü Sözen, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında ‘Benden bu kadar’ diyerek tekrar aday olmayacağını açıkladı. Sözen toplantıdaki konuşmasını gözyaşı içerisinde tamamlarken katılanlar ise kendisini kararından vazgeçirmeye çalıştı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 130 milletvekili ile partisinin yerel seçim süreci ve değerlendirmeler için Manavgat’taki bir otelde kampa girmek için ilçeye geldi. Burada 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engellilerle bir araya gelen Özel, ‘Beni kırdı, partililerimizi kırdı ama engelli kardeşlerimizi kırmadı. Adaylığını ilan ediyoruz. Şükrü başkanım, genel başkanlığımın ilk adaylık ilanıdır’ diyerek Şükrü Sözen’i tekrar aday gösterdi.

CHP’de dün yaşanan gelişmeler sonrasında ise Şükrü Sözen’in adaylık ilanına rağmen aday olmayacağı konuşulmaya başlandı. Sözen’in adaylığıyla ilgili muammalar sürerken dün aday adaylık başvuru süresinin bitmesine kısa süre kala, eski CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Manavgat Belediye Başkan aday adaylığına başvurdu.

EKOLOJİK YAŞAMA CAN SUYU EKOLOJİK YAŞAMA CAN SUYU

Genel Başkan Özel’in adayı açıkladığı belediye için Kara’nın aday adaylığı başvurusu, Sözen’in görevine devam etmek istemediği ve aday olmayacağı şeklinde yorumlandı. 

Editör: ADEM AYDIN