İlklerin havayolu şirketi CorendonAirlines, çok boyutlu sponsorluk modeliyle spor endüstrisine örnek oluyor

Basketboldan voleybola, futboldan tenise, yelkenden bisiklete kadar birçok farklı branşta gerçekleştirdiği sponsorluklarla spora değer katan, takımların, sporcuların başarı yolculuğunda itici güç olan ve spor turizminin büyümesine destek olan “İlklerin Havayolu”CorendonAirlines, Argeus Travel & Events veYedi İletişim tarafından 2018 yılındanbuyanadüzenlenenAntalya’nın dünya bisikletinde yükselen markası,Tour of Antalya poweredby AKRA uluslararası bisiklet yarışının 5. yılında da sponsorluğuna devam ediyor.CorendonAirlines, organizasyondakisponsorluk desteğini çok boyutlu olarak kurguluyor.

Corendon Turizm Grubu çatısı altındaki “Bisiklet Dostu Konaklama Tesisi” belgeli Grand Park Lara dünyaca ünlü bisikletçilere ev sahipliği yapıyor. Turuncu Rengini Antalya portakalından alan “Dağların Kralı” lider forması CorendonAirlines sponsorluğunda zirvelere çıkacak bisikletçiyi bekliyor. Alman bisiklet takımı Bike Aid, CorendonAirlines sponsorluğunda Antalya’da yarışıyor. CorendonAirlines, Tour of Antalya sponsorluğunu çok boyutlu olarak kurgulayarak spora ve sporcuya verdiği destekle adından söz ettirmeye devam ediyor.

Tour of Antalya 2024’e katılan tüm takımlar, Grand Park Lara’da konaklıyor

MEHMET TOSUN: İŞİMİZ ÇOK, BAHANEMİZ YOK MEHMET TOSUN: İŞİMİZ ÇOK, BAHANEMİZ YOK

Her yıl Antalya'da düzenlenen, Türkiye'nin ve Antalya'nın tanıtımına büyük katkı sağlayan profesyonel yol bisikleti yarışı Tour of Antalya’ya sponsorluk desteği veren CorendonAirlines, 2022 yılındaki yarışa katılan tüm takımları Corendon Turizm Grubu çatısı altındaki “Bisiklet Dostu Konaklama Tesisi” belgeliGrand Park Lara’da misafir etmişti. Yarışın beşinci senesinde de Tour of Antalya yarışçıları hem konumu hem de sunduğu imkanlar ile sporcuların beğenisini kazanan Grand Park Lara’da konaklıyor.

Dünyaca ünlü şampiyon bisikletçi Mathieuvan der Poel’in 2019 yılında Corendon-Circus takımı ile Tour of Antalya’da yarışmasını sağlayan CorendonAirlines, bisiklete sunduğu desteği Tour of Antalya ile sınırlı tutmuyor.

Turizm grubu çatısı altındaki Corendon Tur Operatörlüğü de geçtiğimiz yıllarda Hollanda ve Belçika bisiklet milli takımlarına da sponsorluk desteği sunmuştu.

Bike Aid takımının sponsoru CorendonAirlines

Bir sosyal sorumluluk oluşumu misyonuyla kurulan ve CorendonAirlines için en önemli uçuş noktalarından biri olan Almanya’da faaliyet gösteren bisiklet takımı Bike Aid, bu yıl da CorendonAirlines sponsorluğunda Tour of Antalya’da yarışıyor. Yarışın birinci etabında Bike Aid takımından PirminEisenbarth ilk prim kapısından ikinci olarak geçti.

Kurulduğu 2005 yılından bu yana adını değiştirmeyen ve günümüzde 1.200 üyesi ile Almanya’nın en büyük bisiklet topluluğu olan Bike Aidtakımının misyonu; bisiklet sporuna Afrika ve dünyanın her yerinden profesyonel sporcular yetiştirerek bisikletin gelişimini sağlamak. Sosyal sorumluluğu zaferlerle destekleyen özel bir ekip olan Bike Aid’eCorendonAirlines, 2020 yılından beri sponsorluk desteği veriyor.

Bisikletçiler son etapta CorendonAirlines Park Antalya Stadyumu’ndan geçecek

Tour of Antalya 2024’ün son etabı olan 183,9 km’lik Antalya – Antalya etabı yarış parkurunun güzergâhı içinde yer alan CorendonAirlines Park Antalya Stadyumu, 33 bin izleyici kapasitesiyle spor etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.Çatısında yer alan güneş enerjisi panelleriyle kendi enerjisini üreten stadyum, 2015 yılından bu yana Antalya’da bir günde 550 evin kullandığı elektriği üretiyor.Peloton büyük finişe doğru pedal basarken CorendonAirlines Park Antalya Stadyumu’ndan geçecek.

CorendonTurizm Grubu Kurucu Ortağı Yıldıray Karaer: “Bu organizasyonun Türkiye ve Antalya’nın tanıtımına büyük katkısı olduğunu düşünüyoruz”

“CorendonTurizmGrubu olarak bu organizasyon içinde olmaktan keyifli ve gururluyuz. Turizmci olarak sporu ve sporun turizmle buluştuğu organizasyonları desteklemeye devam ediyoruz. Bunun için çok mutluyuz. Geçtiğimiz senelerde Antalya’ya getirdiğimiz Hollanda takımının günümüzde çok iyi bir noktaya gelmesi ayrı bir mutluluk. Bu organizasyonun Türkiye ve Antalya’nın tanıtımına büyük katkısı olduğunu düşünüyoruz. İspanya’nın Mallorca bölgesinde yüzlerce takımın antrenmanda olduğunu ve orayı bir bisiklet turizmide stinasyonuhaline getirdiğini görüyoruz. Neden Antalya da olmasın? Futbol grupları gibi bisiklet grupları da Antalya’ya niye gelmesin? Antalya’yı birbisiklet destinasyonu olma hedefine yaklaştıran Tour of Antalya’da emeği olanlara çok teşekkürler diyoruz.”

CorendonAirlines’ın desteklediği kulüpler, takımlar ve etkinlikler

“İlklerin Havayolu” CorendonAirlines, spor sponsorlukları ve destek verdiği yarışlar ile Türk sporu için değer yaratıyor. CorendonAirlines geçmişten bugüne, yurt içi ve yurt dışında Anadolu Efes Spor Kulübü, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, Fraport TAV Antalyaspor, CorendonAlanyaspor, Hull City, FC. Nurnberg Futbol Takımı, Bike Aid Bisiklet Takımı, Türk Korfbol Milli Takımı, Muratpaşa Belediyesi SigortashopKadın Voleybol Takımı, Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, Altınordu Futbol Kulübü, Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı, İTÜ Basketbol Takımı, Akdeniz Üniversitesi Kadın Hentbol Takımı, ITU HoneybeesQuidditch Takımı, ITU Ultimate Frizbi Takımı, Corendon-Circus Bisiklet Takımı, Hollanda Kadın Milli Voleybol Takımı, Hollanda Milli Buz Hokeyi Takımı, HaarlemCorendonKinheim Beyzbol Takımı, DEÜ Solaris Güneş Arabaları Ekibi, patika koşusu yarışları Salomon Cappadocia Ultra-Trail, amatöryolbisikletiyarışı AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum ve Tahtalı RuntoSkypoweredbyCorendonAirlines ile profesyonel yol bisikleti yarışı Tour of Antalya’ya sponsorluk desteği vermişti.

Editör: ADEM AYDIN