Antalya Devlet Opera ve Balesi'nce (Antalya DOB) 'Dünya Dans Günü', eserlerden alınmış bazı bölümlerin sahnelenmesiyle kutlandı.

Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki opera sahnesinde gerçekleşen 'Dünya Dans Günü Gala Gecesi'nde anlatımcı günün anlam ve önemini belirtirken, "Dünya Dans Günü, 1982 yılında Uluslararası Tiyatro Enstitüsü'nün öncülüğüyle başlatılmış, dünya genelinde her yıl coşkuyla kutlanan bir özel gün olarak günümüze kadar devam etmiş. Dans, duyguları ifade etmenin ve kültürel mirası yaşatmanın güçlü bir yolu olmanın yanı sıra, farklılıkların anlatılmasında ve insanların birbirlerini daha iyi anlamasında yüzyıllardır en etkili yol olmuştur" dedi.

DÜNYACA ÜNLÜ ESERLER

Antalya DOB, deneyimli dansçı kadrosuyla birlikte özel bir program hazırlayarak dans severleri bir araya getirdi. Gala gecesinde, dünyaca ünlü besteciler Tchaıkovsky, Adam, Verdi, Bach, Minkus ve Marcello'nun her sahnelenişinde izlenme rekorları kıran 'Fındıkkıran', 'Giselle', 'Kamelyalı Kadın' ve 'Pandemic' adlı bale eserlerinden özenle seçilmiş bölümler sahneye konuldu.

YÜZ FELCİ, KÖK HÜCRE İLE TEDAVİ EDİLEBİLİYOR YÜZ FELCİ, KÖK HÜCRE İLE TEDAVİ EDİLEBİLİYOR

Rengarenk dekor ve kostümlerin de dikkati çektiği gala gecesinde, Antalyalılar dansın ritmine kapıldı. Sanatseverler, performans ve danslarıyla etkileyen sanatçıları ayakta alkış yağmuruna tuttu.

Editör: ADEM AYDIN