Antalya Bilim Merkezi'nin matematik atölyesine gelen öğrenciler, sihirli kareler, akıl zeka oyunları, şifreleme modelleri gibi interaktif yöntemlerle eğlenerek öğreniyor.

KEMER BELEDİYESİ’NDEN TEMİZLİK HİZMETLERİ KEMER BELEDİYESİ’NDEN TEMİZLİK HİZMETLERİ

Kepez Belediyesi Antalya Bilim Merkezi'nin matematik atölyesine gelen öğrenciler, eğlenceli oyunlar, interaktif, etkileşimli çalışma ortamında matematiği keyifli halde derinlemesine öğreniyor. Farklı yaş grupları için origami, matematiksel devre kurma, Pisagor Teoremi, Pascal Üçgeni, şifreleme modelleri, sayı örüntüleri, geometrik şekiller, sihirli kareler ve akıl zeka oyunları gibi birçok atölye çalışması yapılıyor. Bu atölyeler, öğrenmeyi daha etkili ve keyifli hale getirerek matematikle ilgili özgüveni artırıyor.

FARKLI ÇÖZÜM YOLLARINI DEĞERLENDİRME

   Katılımcıların pasif bir şekilde konuları dinlemek yerine etkileşimli bir ortamda çalışmalarına olanak tanıyan atölyedeki grup çalışmaları, problem çözme etkinlikleri ve uygulamalı aktiviteler, konuları daha iyi anlamaları için fırsat veriyor. Oyunlar, yarışmalar ve interaktif öğrenme araçları sayesinde matematiği keyifli hale getirdiklerini belirten merkez müdürü Selim Tıraş, “Öğrencilerin eleştirel düşünme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olurken problem çözme süreçlerini analiz etme, mantıklı düşünme ve farklı çözüm yollarını değerlendirme becerilerini arttırmaya çalışıyoruz" dedi.

Editör: ADEM AYDIN