Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Elmalı'da eski hal binasını kadın üretim atölyesine dönüştürmek için başladığı çalışmalar sürüyor. Kadınların sosyal ve ekonomik hayata katkılarının artırılmasının hedeflendiği projenin yıl sonunda tamamlanması bekleniyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı ilçesi İplik Pazarı Mahallesi Demirciler Caddesi Kentsel Sit Alanı içerisinde yer alan, Koruma Amaçlı İmar Planında "Özel Proje Alanı" olarak belirlenen 1065 metrekarelik eski hal binasını kadın üretim atölyesine dönüştürmek üzere başlatılan çalışmanın tamamlanmasıyla, el emeği ürünleri satış dükkanları, sanat atölyeleri, yöresel ürün dükkanları, restoran ve kurs merkezleriyle tüm vatandaşların hizmet alabileceği bir alan oluşacak.
HEDEF YILSONU
İlçe merkezinin tarihi ve özgün dokusuna uyumlu tasarlanan projeyle kadınların sosyal ve ekonomik hayata katkılarının artırılması hedefleniyor. Elmalı Kadın Üretim Atölyesi Projesi'nin yılsonunda hizmete girmesi planlanıyor.
ENGELLİLER UNUTULMADI
Projede engelli vatandaşlar da unutulmadı. Bina çevresindeki yolun kot farkı nedeniyle bir adet asansör yapılarak, engelli vatandaşların alana kolay ulaşımı sağlanacak. Böylelikle engelli bireylerde atölyeden rahatça faydalanabilecek.
ANTALYA LEZZETLERİ BURADA
Proje kapsamında Elmalılı kadınların el emeği ürünlerini satabileceği satış dükkanları, sanat atölyeleri, ATASEM kurs merkezi, açık kapalı sergi salonları ve Antalya'nın yöresel yemeklerinin yer alacağı bir adet restoran da bulunuyor.