Antalya'da emekliler, yaşadıkları zorlukları duyurmak için eylem yaptı. Emekliler, Aydın Kanza Parkı'ndan, Cumhuriyet Meydanı'na sloganlar atarak, yürüyüş yaptı.

Tüm Emeklilerin Sendikası Antalya Şubesi, emeklilerin geçim sıkıntısı ve diğer sorunlarına dikkat çekmek için eylem düzenledi. Eylemde emekliler, ellerin tuttukları 'İnsanca bir yaşam istiyoruz', 'Sermayeye değil emekliye bütçe' dövizleriyle Aydın Kanza Parkı'ndan Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdü. Cumhuriyet Meydanın'nda yürüyüşün son bulmasıyla, emekliler adına Tüm Emeklilerin Sendikası Genel Başkanı Zeynel Abidin Ergen açıklama yaptı.

NALBURDA 'KIYMA ÇEKİLİR' AFİŞİ NALBURDA 'KIYMA ÇEKİLİR' AFİŞİ

Emeklilerin yaşadığı sorunları anlatan Ergen, “Bugün bize dayatılan öğretilmiş çaresizliğe hayır deme günüdür. Bugün dayanışma günüdür. Bugün açlığa ve sefalete hayır deme günüdür. Bugün ölüm sınırında bir yaşam değil, insanca yaşam için ayağa kalkma günüdür. Ülke ekonomisi her yıl belli ölçekte doğal olarak büyüyor. Peki, bu büyümeden, yani refah payından emekliler, çalışanlar neden yararlandırılmıyor? Bayram geliyor. Bayram ikramiyesi 3 bin liradır. Harçlık bile değildir. Oysa bayram ikramiyelerinin makul bir düzeye çıkarılmasını çok defa seslendirdik. Bayram ikramiyeleri yılda 4'e çıkarılmalı ve en az asgari ücret düzeyine çıkarılmalıdır" diye konuştu.

Editör: ADEM AYDIN