Antalya'nın Alanya ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde engelliler ve aileleri Sevgi Yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşün ardından engelli bireylerin gösterileri ilgiyle izlendi.

Dünya Engelliler Günü kutlamaları kapsamında Alanya Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce, 'Sevgi Yürüyüşü gerçekleştirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünden başlayıp, Hükümet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nda sona eren yürüyüşe Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, protokol üyeleri ve engelli bireyler ile aileleri katıldı. Yürüyüş bando ekibinin performansı eşliğinde pankart ve dövizlerle gerçekleştirildi.

ENGELLERİ PERFORMANSLARIYLA KALDIRDILAR

FETHİYE BELEDİYESİNDEN DASTAR VE KUZUGÖBEĞİ FESTİVALİ FETHİYE BELEDİYESİNDEN DASTAR VE KUZUGÖBEĞİ FESTİVALİ

Sevgi Yürüyüşü'nün ardından kent genelindeki özel eğitim okullarından ve özel eğitim kurumlarından öğrenciler, öğretmenlerinin eşliğinde hazırladıkları şiir, ritim ve dans gösterilerini sundu. Misafirlerden uzun süre alkış alan gösteriler, engelli bireyleri de mutlu etti.

ALANYA BELEDİYESİ ENGELSİZ MEHTER TAKIMI TAKDİR TOPLADI

Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi tarafından 2017 yılında engelli bireylerin sosyal hayata kazandırılması amacıyla kurulan Alanya Belediyesi Engelsiz Mehter Takımı da Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen programda vatandaşlara mehter gösterisi sundu. Görme, işitme, fiziksel, zihinsel engel gruplarının tamamından oluşan Alanya Belediyesi'nin Engelsiz Mehter takımı izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Alanya Belediyesi Engelsiz Ritim Grubu da program kapsamında gösterisini gerçekleştirdi.

Editör: ADEM AYDIN