Antalya Şehir Tiyatroları sanatçısı Beyza Ergezer Şahin, Civan Canova'nın yazdığı tek kişilik oyun 'Evaristo' adlı eseri sahneledi. Şahin, performansıyla alkış yağmuruna tutuldu. 

1 MART: EMPERYALİZME KARŞI BİR DİRENİŞ ÖYKÜSÜ 1 MART: EMPERYALİZME KARŞI BİR DİRENİŞ ÖYKÜSÜ

'Evaristo', Büyükşehir Belediyesi Doğugarajı Kültür ve Ticaret Merkezi Performans Sahnesi'nde izleyiciyle buluştu. Eserin hem yönetmenliğini, hem oyunculuğunu üstlenen Beyza Ergezer Şahin, gidecek bir yeri, evine gitme umudu olmayan 'Evaristo' adlı kadının inadıyla yarattığı dünyasını, geçmişe, bugüne ve geleceğe dair tespitlerini ironik bir dille canlandırdı.

Oyunun kostüm tasarımını Gizem Kadirler, ışık tasarımını Furkan Kaymaz, müzik ve ses düzenlemelerini Osman Naci Akıncı hazırladı. Beyza Ergezer Şahin'in sahnedeki performansı izleyici tarafından dakikalarca alkışlandı.

BİRÇOK OYUNDA ROL ALDI

Beyza Ergezer Şahin, 2'nci Uluslararası Emek ve Başarı Ödülleri Yarışması'nda 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülüne sahip olmuştu. Şahin, 'Polisler', 'Maskeliler', 'Kadife Çiçekleri', 'Suç ve Ceza', 'Büyük Aşkların Sonuncusu', 'Araf', 'Kıss Ne Kate', 'İstanbul Efendisi', 'Cadı Kazanı', 'Kösem Sultan' gibi birçok oyunda rol almıştı. 

Baum Tiyatro'nun yapımı olan 'Evaristo', aynı sahnede 2-13 Ocak, 6-24 Şubat, 5-19 Mart, 16 Nisan ve 19 Mayıs tarihlerinde izleyicisiyle buluşacak.

Editör: ADEM AYDIN