Yağlı Güreş Sezonunun son finalini kazanan Mustafa Batu fethiye’de Başpehlivan

   Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde 100. Yılda 100. Güreş Ramazan Çatal adına düzenlenen yağlı güreşleri, Karaçulha Er Meydanı’nda 12 Kasım Pazar günü seyircilerin yoğun ilgisi ve yoğun yağmur altında 63 Başpehlivanın katılımıyla gerçekleştirildi.

Fethiye 100. Yılda 100. Güreş Ramazan Çatal Yağlı Pehlivan Güreşleri 63 Başpehlivan ve 13 boyda 391 pehlivanın yoğun yağmur altında kıyasıya mücadelesi sonunda, başpehlivanlık güreşi finalinde rakibi İsmail Balaban’ın karşılaşmayı bırakması ve rakibinin elini kaldırması ile Mustafa Batu Başpehlivan olmayı başardı. Başpehlivan Mustafa Batu finale gelene kadar; 1. Turda Hüseyin Demir, 2. Turda Arif Akın, 3. Turda İsmail Koç, çeyrek finalde Emre Erkal, yarı finalde Ali Yanatma ve finalde İsmail Balaban ile karşılaştı. Başpehlivan 2.’si İsmail Balaban finale gelene kadar; 1. Turda Ahmet Kavakçı,  2. Turda Orhan Okulu, 3. Turda Mustafa Doğan Özkaya, çeyrek final Yusuf Can Zeybek, yarı finalde Osman Aynur ve finalde Mustafa Batu ile karşılaştı.

  Minik 1 Boyu’nda 19 pehlivanın karşılaşması sonucunda; 1. Şerif Ali Efe Yorük, 2. Daniel Erfani, 3.’lükleri ise Ahmet Bal ve Tuğra Arı paylaştılar. Minik 2 Boyu’nda 18 pehlivanın karşılaşması sonucunda; 1. Yusuf Ziya Ataçocuğu, 2. Selçuk Arslan, 3.lükleri ise Bayram Ala ve Nevzat Deniz paylaştılar. Teşvik 1 Boyu’nda 24 pehlivanın karşılaşması sonucunda; 1. Kemal Enes Önder, 2. Kadir Buğra Dikik, 3.’lükleri ise Hüseyin Teoman Güngör ve Egehan Katrancı paylaştılar.Teşvik 2 Boyu’nda 24 pehlivanın karşılaşması sonucunda; 1. Ercan Bakan, 2. Salih Bülent Ersoy, 3.lükleri ise Yusuf Ali Karakurum ve Halil Tuğyan paylaştılar. Tozkoparan Boyu’nda 19 pehlivanın karşılaşması sonucunda; 1. Sualp Yılmaz, 2. Mahmut Münir Gökçe, 3.’lükleri ise İsmail Atçı ve Ahmet Emir Kızıltaş paylaştılar. Ayak Boyu’nda 17 pehlivanın karşılaşması sonucunda; 1. Mustafa Yıldız, 2. Mehmet Arda Tanır, 3.lükleri ise Ömer Faran Acar ve Muhammet Mustafa Kalyon paylaştılar. Deste Küçük Boyu’nda 27 pehlivanın karşılaşması sonucunda; 1. Barış Kemal Yiğit, 2. Ramazan Torun, 3.’lükleri ise Abdussamet Bozkurt ve Salih Dursun paylaştılar. Deste Büyük Boyu’nda 28 pehlivanın karşılaşması sonucunda; 1. Ozan Kıl, 2. Sadık Özen, 3.lükleri ise Görkem Yasin Şevik ve Mustafa Emre Kocabaş paylaştılar. Küçük Orta Küçük Boyu’nda 45 pehlivanın karşılaşması sonucunda; 1. Alper Önal, 2. Ahmet Koyuncu, 3.’lükleri ise Mehmet Karabaş ve Süleyman Koruk paylaştılar. Küçük Orta Büyük Boyu’nda 23 pehlivanın karşılaşması sonucunda; 1. İsmail Demir, 2. Tolga Topçu, 3.’lükleri ise Oğuzhan Öztürk ve Halil İbrahim Çelik paylaştılar. Büyük Orta Boyu’nda 43 pehlivanın karşılaşması sonucunda; 1. Alparslan Güçlü, 2. Bekir Can Özturgut, 3.’lükleri ise Hüseyin Hasan Can Güzeller ve Alparslan Bayraklı paylaştılar. Başaltı Boyu’nda 49 pehlivanın karşılaşması sonucunda; 1. Serhat Elvan, 2. Erdal Duman, 3.’lükleri ise İsmail Çırak ve Davut Cansev paylaştılar.

   Baş Boy’unda 63 başpehlivanın karşılaşması sonucunda; 1. Mustafa Batu, 2. İsmail Balaban, 3.’lükleri ise Ali Yanatma ve Osman Aynur paylaştılar.

SERİK BELEDİYESPOR - TUNA TARIM KIRKLARELİSPOR : 0-0 SERİK BELEDİYESPOR - TUNA TARIM KIRKLARELİSPOR : 0-0

RAKİBİNE SİNİRLENİP GÜREŞTEN ÇEKİLEN İSMAİL BALABAN SEYİRCİYLE TARTIŞTI, BASIN MENSUBUNA GÖRÜNTÜLERİ SİLDİRDİ

Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen yağlı güreşlerin finalinde, Mustafa Batu ile İsmail Balaban karşılaştı. Rakibine sinirlenen ve güreşten çekilen, ardından seyircilerle de tartışan Balaban, görüntüsünü çeken basın mensubuna ise görüntüleri sildirdi. Fethiye Belediyesi tarafından Karaçulha Mahallesi'ndeki Kovanlık mevkisinde, 'Ramazan Çatal' anısına, bu yıl ilki gerçekleştirilen yağlı güreşler yoğun ilgi gördü. Kıran kırana geçen güreşlerin finalinde, Mustafa Batu ile Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanlarından İsmail Balaban karşılaştı. Nefeslerin kesildiği güreşte rakibine sinirlenen İsmail Balaban, rakibinin elini kaldırarak güreşten çekildi. Sahadan ayrılırken kendisine tepki gösteren seyircilere yönelen Balaban, bir süre seyircilerle tartıştı. Ardından "Şu telefonları siler misiniz" diyerek tartışmanın görüntülerini çeken muhabir Emrullah Gök'ün yeleğini tutup, görüntüleri silmesini istedi. Balaban'ın takım arkadaşlarının da gelmesiyle görüntüleri sildirdi.