DEVRİLEN MİNİBÜSTE BURNU BİLE KANAMADI DEVRİLEN MİNİBÜSTE BURNU BİLE KANAMADI

    Antalya İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kent genelinde firari ve aranan kişilere yönelik operasyonlar düzenledi. Yapılan aramalarda 36'sı firari olmak üzere aranan toplam 54 kişi yakalandı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, adli makamlarca yakalama emri bulunanlara yönelik 47 ekip ve 108 personel ile eş zamanlı operasyonlar yaptı. Kent merkezi ve çevre ilçelerde 'Kasten Yaralama', 'Yağma', 'Hırsızlık', 'Dolandırıcılık', 'Cinsel Saldırı', 'Çocuğun Cinsel İstismarı', 'Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Bırakma', 'Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme', '6136 Sayılı Kanun’a Muhalefet Etme', 'Silahla Tehdit, Hakaret, Mala Zarar Verme', 'Görevi Yaptırmamak İçin Direnme', 'Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma-Bulundurma' suçlarından arananlara yönelik belirlenen adreslere baskınlar yapıldı.

Yapılan aramalarda 20 yıl hapis cezası alan 1, 10 ile 20 yıl arası hapis cezası alan 1, 5 ile 10 yıl arası hapis cezası alan 4, 2 ile 5 yıl arası hapis cezası alan 14, 2 yıl altı hapis cezası alan 16 kişi olmak üzere kesinleşmiş hapis cezası bulunan 36 firari ile birlikte farklı suçlardan da aranan toplamda 54 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Firari ve araması bulunanlar şupheliler ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.