DÜNYA ÇOCUKLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'Nİ ZİYARET ETTİ DÜNYA ÇOCUKLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'Nİ ZİYARET ETTİ

     Antalya’nın Kumluca ilçesi Gelidonya Fenerinde yılın ilk nergisleri toprağın altından çıkarak mis kokusu ile Kumluca’yı sarmaya başladı. Sonbaharın habercisi olan nergisler dağları mis kokusu ile sararken yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.

Dağlarda çiçek açan nergisleri yerli halkın yanı sıra Gelidonya’da doğa sporları ile uğraşan turistler keşfetti. Fotoğraf ile ilgilenenlerinde yakından ilgilendiği nergisler güzellikleri ile herkesi büyülemeye devam ediyor.

Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, ‘’Gelidonya’da yılın ilk nergisleri çiçek açtı. Adı efsanelere konu olan aşk ve güzelliğin çiçeği nergis güzel kokusu ile bu baharda bizleri karşıladı. Doğa sporlarının başkenti konumunda olan Kumluca’mıza her mevsim rağbet gösteren yerli ve yabancı turistlerimiz endemik bitki türleri için elverişli olan tabiatımızda bu güzellikleri görmeye başladı. Yazın bitmesiyle birçok yerde turizm sezonu kapanırken Kumluca için alternatif turizm olanakları sayesinde sezon hiç bitmiyor. Örneğin Gelidonya’ya yürüyüşe çıkarken birçok bitki türleriyle karşılaşırken aynı zamanda kokusunun bile şifa olduğu söylenen nergislerin mis gibi kokusunu duymanız sizi hayatın koşuşturmacasından kısa süreliğine de olsa uzaklaştıracaktır’’ dedi.

Sonbaharın habercisi olan nergisler dağları mis kokusu ile sararken vatandaşlar Başkan Köleoğlu’na topladıkları nergisleri hediye etti.

Editör: ADEM AYDIN