BUCAK'TA FİLİSTİN'E DESTEK YÜRÜYÜŞÜ BUCAK'TA FİLİSTİN'E DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

    Muğla'da Gökova Körfezi'nde araç yolu olmayan koylardaki kıyı temizliğini sezonun sona ermesiyle birlikte tamamlandı. Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri 1 Ocak'tan bu yana 35 bin 685 kilogram çöp toplarken günlük 3 bin 420 kilogram çöpün bertaraf edilmesini sağladı.

Muğla'da mavi yolculuğun uğrak noktası olan Gökova Körfezi turizm sezonunda yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi, eşsiz sahilleri ve deniziyle ünlü Muğla'da, kıyıları temiz tutmak ve gelecek nesillere daha mavi daha yeşil bir kent bırakmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi teknelerden atık toplamanın yanı sıra dalgıçlarla deniz dibi temizliği ve koylarda çevre temizliği gerçekleştiriyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri Gökova Körfezi'nde turizm sezonun sona ermesiyle birlikte araç yolu olmayan koylarda kıyı temizliği yaptı. Yatların uğrak yeri olan koylarda yapılan kıyı temizliğinde günlük 3 bin 420 kg çöp toplanırken, yılbaşından bu yana 35 bin 685 kilogram çöp p toplandı.

2014 yılından bugüne Gökova Körfezi'ndeki koylardan toplam 218 bin 985 kilogram çöp toplandığı bildirildi. Toplanan çöpler çevreye zarar vermeden Muğla Büyükşehir Belediyesi katı atık tesislerinde bertaraf edildi.