Güzel Sanatlar Derneği (GÜSAD) üyesi sanatçılar, 17'nci genel kurulda yeni yönetimi belirledi. Ahmet korkmaz'dan boşalan başkanlık görevine, daha önce de başkanlık yapan Ertuğrul Hepgüzel seçildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde çoğunluk sağlanarak gerçekleşen genel kurula GÜSAD üyesi resim, seramik, heykel, geleneksel el sanatları sanatçılarının ilgisi yoğun oldu. Eski başkan Ahmet Korkmaz, derneğin faaliyet raporunu okudu, denetim kurulu raporu ile birlikte oylandı.

Ahmet Korkmaz'ın işlerinin yoğunluğundan dolayı yeniden aday olmadığını açıkladığı genel kurulda, önceki dönem yönetim kurulu başkanı Ertuğrul Hepgüzel'in listesi oylamaya sunuldu. Sanatçı üyeler, Hepgüzel'in listesini göreve getirdi.

KEPEZ'DE  İCRAAT ZAMANI KEPEZ'DE  İCRAAT ZAMANI

Yeni yönetim kurulu Ertuğrul Hepgüzel (Başkan), Fergül Okudan, Sinan Demir, Ece Lale Kırdım, Türkan Ulusoy'dan, denetim kurulu da Ali Cengiz Kandil, Leyla İrten, Cahit Sevindik Avcı'dan oluştu. Genel kurulda bir de uygulama komitesi oluşturuldu. Komitede Nazife Aras, Nazlı Eroğlu Öztekin, Aynur Demir, Güler İnceayan, Hatice Şenbay yer aldı.

GÜSAD'ın ikinci kez yönetim kurulu başkanı olan Ertuğrul Hepgüzel, 1992 yılından beri Antalya'nın kültür-sanat yaşamına renk kattıklarını, dernek merkezi olarak kullanabilecekleri bir mekana, galeriye sahip olamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti. Hepgüzel, "Büyükşehir ve ilçe belediyelerinden bu konuda destek bekliyoruz" dedi.

Editör: ADEM AYDIN