MAKÜSPOR BERABERE KALDI MAKÜSPOR BERABERE KALDI

    Medical Park Antalya Hastane Kompleksi personeli ve çocukları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Hastane Kompleksi Başhekimi Dr. Mustafa Tekin, personel ve çocuklarından oluşan grubu dün Ankara'ya uğurladıklarını söyledi. Dr. Mustafa Tekin, "Bu ziyareti özellikle çok değerli bulduğumu söylemek isterim. O'nu hiç görmeyen ama fikirlerini duygularını anlayan ve hisseden bir nesil yetiştirmek için Anıtkabir'deki mücadelenin başından Atatürk'ün sonsuzluğa yolcu edildiği güne kadar geçen süreci çocuklarımıza gösterip onlara anlatabilmek çok önemli. Bu değerlere sahip çıkan bir nesil Atatürk'ün, Cumhuriyetin ve kazanımlarının en büyük savunucuları olacaktır" şeklinde konuştu. 

Dr. Mustafa Tekin, 10 Kasım'ın önemine ilişkin şunları söyledi:"100 yaşındaki Cumhuriyetimizin kurucusu olan, bizlere Cumhuriyet başta olmak üzere sayısız emanet bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sonsuzluğa gidişinin 85. yıl dönümündeyiz. 10 Kasımlar bizler için, tüm olumsuzluklara ve zorluklara rağmen 19 Mayıs 1919'da Bandırma vapuru ile Anadolu'ya geçerek kurtuluş savaşını örgütleyen, 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni açıp çalıştıran, 'Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla sulanmadıkça terk edilemez' diyerek vatan topraklarını düşmandan temizleyip kazanılan büyük zaferi 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet ile taçlandıran, ömrünün sonuna kadar tüm varlığını, vatanı ve ulusu için feda eden bir insanı, bir askeri, bir devlet adamını anlamak ve onun emanetlerine her zaman sahip çıkacağımızı tüm dünyaya gösterdiğimiz gündür."