ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ  İLÇELERDE KREŞ SAYISINI ARTTIRIYOR ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ  İLÇELERDE KREŞ SAYISINI ARTTIRIYOR

    Muğla'nın Bodrum ilçesinde, hayırsever Gaye Çarmıklı tarafından yaptırılan 1'i ana sınıfı olan 6 derslikli Çömlekçi Atatürk İlkokulu'nun açılış töreni yapıldı. İlkokul, Bodrum'da hayırseverler tarafından yaptırılan 44'üncü okul oldu.

Bodrum'da hayırsever Gaye Çarmıklı tarafından yaptırılan 1'i ana sınıfı olan 6 derslikli Çömlekçi Atatürk İlkokulu törenle hizmete açıldı. Açılış programına Muğla Valisi İdris Akbıyık, Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Gaye Çarmıklı adına İnşaat Proje Müdürü Mehmet Fatih Özçelik, Çömlekçi Mahalle Muhtarı Mustafa Oral, ilçe protokolü, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan açılış töreninde Çömlekçi Atatürk İlkokulu öğrencileri tarafından şiirler okundu, halk oyunları gösterisi sunuldu.

'GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZDIR'

Açılış programında konuşan Vali İdris Akbıyık, Çarmıklı ve ailesine eğitime yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ederek, okulun Muğla'ya ve Türkiye'ye hayırlı olması temennisinde bulundu. Devletin en önemli gündem maddesinin eğitim olduğunu ifade eden Vali Akbıyık, "Muğla'da birinci önceliğimiz eğitimdir, kitaptır, geleceğimizin teminatı çocuklarımızdır. Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de eğitim altyapısının güçlendirilmesi, çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim öğretim görmesi amacıyla önemli yatırım ve projeler hayata geçirilmektedir. Bodrum'da hali hazırda 2 anaokulu, 1 ilkokul ve 2 ortaokul olmak üzere toplam 82 dersliğin inşası devam etmekte olup, 12 derslikli Halk Eğitim Merkezi yapımı için sözleşme imzalanmıştır. Devletimizin yatırımlarının yanında hayırseverlerimizin de eğitime önemli destek ve katkıları bulunmaktadır. Bodrum ilçemizde hayırseverlerimizle imzalanan protokol kapsamında 12 derslikli Rehberlik ve Araştırma Merkezi, 20 derslikli Fen Lisesi ve beraberinde 200 öğrenci kapasiteli yurt, spor salonu, 30 daireli lojman ile 5 derslikli ilkokul ve beraberinde 2 daireli lojmanın yapımı gerçekleştirilecektir" dedi.

Bodrum'da hayırseverler tarafından yaptırılan 44'üncü okulun açılışını gerçekleştirdiklerini belirten Vali Akbıyık, "Ülkemize maddi, manevi destekte bulunan, devletimizle birlikte sorumluluk paylaşarak çocuklarımızın eğitimine katkı sunan kıymetli hayırseverlerimizin varlığı bizlere her daim güç veriyor. Eğitime yapılan her yatırımı Güçlü Türkiye'nin aydınlık geleceğine yapılan yatırım olarak değerlendiriyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Akbıyık tarafından hayırsever Gaye Çarmıklı adına İnşaat Proje Müdürü Mehmet Fatih Özçelik'e plaket takdim etti.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Vali Akbıyık, protokol mensupları ile birlikte okul binasını gezerek bilgi aldı. Açılışı yapılan okulda eğitim gören öğrencilerle bir araya gelen Vali Akbıyık, öğrencilere kitap okumanın öneminden bahsetti

Editör: ADEM AYDIN