Kurban Bayramı tatilinde yoğunluğun artacağı Antalya'da kente giriş ve çıkışlarda tedbirler artırıldı. Jandarma ekipleri kentin 50 noktasına yerleştirdikleri mobil radarlarla hız, emniyet kemeri denetimi için 24 saat görev yapacak.

Turizm kenti Antalya'da 9 günlük Kurban Bayramı tatili yoğunluğu başladı. Kente havayoluyla olduğu kadar karayoluyla gelenler oldukça fazla. Kent genelinde hem bayram öncesinde hem bayram boyunca hem jandarma hem de polis ekiplerince tedbirler üst seviyeye çıkarılıyor. Havadan denetimler yapılırken karadan da uygulama noktalarında 24 saat görev yapılıyor.

253 ŞEHİT ANISINA 253 FİDAN DİKİMİ 253 ŞEHİT ANISINA 253 FİDAN DİKİMİ

Antalya Valiliği trafik yoğunluğu oluşmaması için kamyon ve TIR'ların kente girişini yasakladı. Sadece ilaç ve gıda nakliyesi yapan kamyon ve TIR'ların geçişine izin veriliyor. Kentin giriş noktalarından biri olan Döşemealtı ilçesi Kovanlık yol kontrol noktasına İl Jandarma Komutanlığı tarafından sabit radar yerleştirildi. 24 saat boyunca çalışacak radar, özellikle hız ihlali, emniyet kemeri ve araç içerisinde seyir halindeyken sürücünün telefonla görüşme yapması gibi kural ihlallerini kayıt altına alacak. Kentin 50 noktasına yerleştirilen radar cihazları ve 1000 personelle 24 saat hem trafik hem de asayiş denetimleri gerçekleştirilecek. Kural ihlali yapan sürücülere ise para cezası uygulanacak.

Tatil için İstanbul'dan Antalya'ya gelen Selin Kenanoğlu, "Yolculuk iyi geçti. Trafik çok yoktu. Kurallara dikkat ediyoruz. 1 hafta Antalya'da olacağız" diye konuştu. Bir başka tatilci Mehmet Çalışkan, "Kurallara dikkat edilmesi gerekiyor. Emniyet kemeri ve hız kurallarına uygun hareket etmeliyiz" dedi. Kocaeli'den Antalya'ya gelen Ali Sayan da "Her bayram kaza haberleri duyuyoruz. Dikkat edilmesi lazım. Yol sakindi" diye konuştu.

Editör: ADEM AYDIN