PİYANO SİHİRBAZLARI ANTALYA VE ALANYA’DA GÖSTERİ YAPTI PİYANO SİHİRBAZLARI ANTALYA VE ALANYA’DA GÖSTERİ YAPTI

     Budapeşte 2. Bölge Belediyesi ile 2008 yılından bu zamana kardeş kent olan Finike Belediyesi, iki kent arasındaki sosyal ve ticari ilişkileri geliştirmek için dünyaca ünlü ve coğrafi işaretli Finike portakalı konusunda ilk iş birliğini gerçekleştirdi. Budapeşte 2. Bölge Belediyesi'nin tüm marketlerinde Macar halkına Finike portakalının satışı ve tanıtımı yapılacak.

Finike portakalını dünyaya tanıtmak için kardeş belediyeleri ile çalışmalarını hızlandıran Finike Belediyesi ilk iş birliğine kardeş kent olan Budapeşte 2. Bölge Belediyesi ile başladı. Finike ve Budapeşte'nin ticari hacmini artırmak ve aynı zamanda Finike portakalının tanıtımı amacıyla yapılan karşılıklı iş birliği kapsamında Budapeşte'den alınan ilk siparişler yola çıktı. İlk siparişlerin hasat, paketleme ve yüklenme süreçlerine katılan Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, "Belediye Başkanımız Gergely Örsi eylül ayında ilçemizi ziyaret ettiklerinde konu hakkında ilk teması gerçekleştirdik. Bu görüşmede kendilerine Finike portakalımızı anlattık. Örsi, bizlere böyle özel bir ürünü belediyeye ait marketlerde Macar halkına tanıtmak ve tattırmak istediklerini söyledi. Hem iki şehrin ticaret hacminin artması hem de Finike portakalımızı dünyanın birçok yerine örnek olacak bir tanıtıma başlatacağımız için bizler bu öneriyi hızlı bir şekilde kabul ettik. Eylül ayında ilk tohumunu attığımız bu iş birliğinin meyvelerini aldığımız ilk siparişler ile toplamış olduk. Bizler istiyoruz ki Finike portakalı, sadece Türkiye'de değil dünyada bilinir bir hale gelmeli. Bu açıdan çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz" dedi.

İLK ADIM FİNİKE PORTAKALI İLE ATILDI

Finike portakalının ikili ticari ilişkileri geliştirmek için ilk adım olduğunu da ifade eden Başkan Geyikçi, "Bu iş birliği sayesinde Finike ile Budapeşte arasındaki ilk ticari adım da atılmış oldu. Şimdi bu adımı daha ileriye taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türkiye tarımının en önemli merkezlerinden biri olan ilçemizin diğer ürünlerini de ilerleyen dönemlerde ilişkilerimizin gelişmesiyle artarak sürecektir. Bu iş birliğinin sağlanmasında emeği geçen Budapeşte Belediye Başkanımız Örsi'ye ve tüm ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu ilk adımın iki kent için de hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.