KAŞ’TA RAMAZAN BAYRAMI 10 NİSAN ÇARŞAMBA GÜNÜ SABAH 07:04’DE CAMİLERDE BAYRAM NAMAZI KILINACAK. GELENEKSEL RAMAZAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMASI İSE 10 NİSAN ÇARŞAMBA GÜNÜ RAMAZAN BAYRAMININ BİRİNCİ GÜNÜ SAAT 11:00’DE CUMHURİYET MEYDANI KAŞ BELEDİYE ÇAY BAHÇESİNDE YAPILACAK PROĞRAM TÖRENİYLE KAMUDA GÖREVLİ PERSONEL İLE VATANDAŞLAR BAYRAMLAŞACAK. KURUM AMİRLERİ TARAFINDAN İLÇEDE BULUNAN ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER ZİYARET EDİLECEK.

   KAŞ’TA RAMAZAN BAYRAMI NAMAZI 10 NİSAN ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 07:04’DE İLÇEDEKİ CAMİLERDE VATANDAŞLARLA KILINACAK. BAYRAMLAŞMA PROĞRMA İSE 10 NİSAN ÇARŞAMBA GÜNÜ BELEDİYE ÇAY BAHÇESİNDE SAAT 11:00’DE

Kaş İlçesi’nde 10 Nisan Çarşamba günü sabah saat 07:04’de ilçedeki camilerde Ramazan Bayramı namazı kılınacak. Kaş İlçesi’nde 62 yıldır yapılan geleneksel bayramlaşma proğramı töreni her yıl olduğu gibi bu yılda Kamuda görevli personel ile vatandaşların geleneksel Ramazan Bayramı Bayramlaşma proğramı töreni ise 10 Nisan Çarşamba günü saat 11:00’de  İlçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı Kaş Belediye Çay Bahçesi”nde yapılacak.

  Kaş Kaymakamı Tevfik Kumbasar tüm vatandaşların mübarek Ramazan Bayramını kutladı. Kaymakam Kumbasar yaptığı açıklamada” Bu vesile ile tüm çalışma arkadaşlarınım ile ailelerinin ve vatandaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramını kutlar, Bayramın başta aziz milletimiz olmak üzere tüm insanlığa birlik, beraberlik, sağlık, mutluluk, huzur getirmesini temenni eder, dayanışma ve kardeşlik duygularını pekiştirmesini dilerim.”dedi.

  Kaş Belediye Başkanı Erol Demirhan ise Kaş İlçesi’ne bayram tatili nedeniyle tatile gelecek olan tüm konukların tatillerini en iyi bir şekilde geçirebilmeleri için her türlü tedbirlerin alındığını belirterek,,” Başta Kaşlı vatandaşlarımızın olmak üzere, tatile gelen konuklarımızın mübarek Ramazan Bayramını tebrik ederim.” dedi. Başkan Demirhan Ramazan Bayramı süresince belediye çalışanlarının 24 saat nöbetleşe görev yapacaklarını ve ilçeye gelecek olan misafirler için her türlü tedbirin alındığını söyledi.

   Kaş İlçe Müftüsü Turgut Topaloğlu ise yayımladığı bayram mesajında;  “Allahın biz mümin kullarına ikramı olan Ramazan bayramını 10 Nisan Çarşamba günü hep birlikte idrak edeceğiz inşallah. Siz değerli kardeşlerimizi hem kadir gecesinde hemde bayram namazında camilerimize bekliyoruz. Bayram sevincini hep birlikte tatmayı ve yaşamayı ümid ediyoruz. Kadir gecenizi ve Ramazan Bayramnızı canı gönülden tebrik eder Allahın inayetinin selametinin Kaş’ımıza, Antalya’mıza, Türkiye’mize, Aziz Milletimize ve tüm insanlığa olmasını diliyorum.

KAŞ’TA GELENEKSEL RAMAZAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMASI 10 NİSAN ÇARŞAMBA GÜNÜ

KAŞLI GALATASARAYLILAR ŞAMPİYONLUĞUNU KUTLADILAR KAŞLI GALATASARAYLILAR ŞAMPİYONLUĞUNU KUTLADILAR

Kaş İlçe Kaymakamlığı tarafından düzenlenecek olan Geleneksel Ramazan Bayramı bayramlaşma töreni Ramazan Bayramının İlçe halkıyla kamuda görevli personel bayramın birinci günü 10 Nisan Çarşamba günü saat 11:00'de Kaş Cumhuriyet Meydanı’ndaki Belediye Çay Bahçesi’nde protokol ile halkın geleneksel bayramlaşma töreni yapılacak. Çay bahçesindeki bayramlaşmanın ardından Saat11:30’de Kaş TCSG-20 Bot Komutanlığı, Saat 12:00’de İlçe Jandarma Komutanlığı, 12:30’da Kaş ilçe Emniyet Müdürlüğü, Saat 13:00’de Kaş Devlet Hastanesi ve Şehit Ailesi ziyaret edilecek. Kaş İlçesi’nde ikamet eden şehit yakınları ve gaziler bayram süresi boyunca bizzat Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı, İlçe Müftüsü, Orman İşletme Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü ve personellerinin eşliğinde bayram boyunca ziyaretler gerçekleştirilecek. Şehit yakınları, gaziler ve ihtiyaç sahiplerine yapılacak ziyaretler sırasında verilecek olan hediyeler Kaş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca sağlanacak.

KAŞ KAYMAKAMI TEVFİK KUMBASAR’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Kaş Kaymakamı Tevfik Kumbasar tüm vatandaşların mübarek Ramazan Bayramını kutladı. Kaymakam Kumbasar yaptığı açıklamada” Bu vesile ile tüm çalışma arkadaşlarınım ile ailelerinin ve vatandaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramını kutlar, Bayramın başta aziz milletimiz olmak üzere tüm insanlığa birlik, beraberlik, sağlık, mutluluk, huzur getirmesini temenni eder, dayanışma ve kardeşlik duygularını pekiştirmesini dilerim.”dedi.

RAMAZAN BAYRAMI PROĞRAMI

Arefe 09 Nisan Salı

Ramazan Bayramı 1. Gün: 10 Nisan Çarşamba

Ramazan Bayramı 2. Gün: 11 Nisan Perşembe

Ramazan Bayramı 3. Gün: 12 Nisan Cuma

Editör: ADEM AYDIN