BİNBAŞI EROL'DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFI KAŞ ŞUBESİNE VEKALETLE KURBAN BAĞIŞI BİNBAŞI EROL'DAN TÜRKİYE DİYANET VAKFI KAŞ ŞUBESİNE VEKALETLE KURBAN BAĞIŞI

   Türkiye Diyanet Vakfı’nın Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte yürüttüğü ‘’ 2024 Vekaletle Kurban Kesim Programı’’ kapsamında, Kaş Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kaş Şubesi olarak halkta farkındalık oluşturmak amacıyla ‘’ Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş ‘’ sloganıyla mahalle meydanlarında standlar açıldı. Açılan standlarda vatandaşlara , düzenlenen kampanya ile ilgili  olarak çeşitli bilgilerin verilmesinin yanı sıra dileyen vatandaşların bağışları da makbuz karşılığı kabul ediliyor. Bağışta bulunmamak isteyen vatandaşlarımız camii ve Kur'an kursu görevlilerine ulaşabilirler.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kaş İlçe Müftüsü Turgut Topaloğlu yaptığı açıklamada: " Kampanya ile yurt içi ve yurt dışında yüz binlerce insana ulaşılacağını ifade eden Kaş Müftüsü Turgut Topaloğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen Vekaletle kurban organizasyonu, maruz kaldıkları zulümlere rağmen kendilerine merhamet eli uzanmayan kardeşlerimize ulaşabilmemiz açısından büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple her sene olduğu gibi bu sene de kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı amaçlıyoruz. Burada söz konusu olan sadece onların karınlarını doyurmak değildir. Söz konusu olan, onlara yüreklerimizin açık olduğunu haber vermektir" dedi.

Vekaletle milletin emaneti olarak alınan kurbanların fakirlere, yetimlere, mazlumlara, mağdurlara, aç ve yoksullara ulaştırıp, oradaki insanların dualarını almanın önemine değinen Kaş İlçe Müftüsü Topaloğlu, "Kurban organizasyonumuzla dünyanın 145 ülkesinde ve 436 bölgesinde görevli ve  gönüllülerimiz nezaretinde kesim ve dağıtım gerçekleştirecek. Geçen yıl milletimizin emanet ettiği binlerce hisse kurbanı; yurt içinde ve yurt dışında mağdur, mazlum ve umudunu bu millete bağlayan kardeşlerimize bizzat gönüllü ve görevlilerimizin nezaretinde ulaştırdık. Bu yıl da milletimizin destek ve teveccühüyle geçen yılki bağış rakamlarının üzerine çıkarak daha fazla ihtiyaç sahibine Türkiye’nin iyilik elini ulaştırmayı hedefliyoruz. Biz, insanlığa umut, iyilik, hayat götürmeyi hedefleyen bir medeniyetin temsilcileriyiz. İnsanlığa iyilik taşımaya devam edeceğiz. Kurban Bayramı’nda vekaletleri alınan kurbanlarla bir taraftan bağışçıların Allah’a yakınlık kazanmasına vasıta olmanın hazzını, diğer taraftan da bu kurbanları mazlumlara götürmenin sevincini yaşıyoruz. “Türkiye Diyanet Vakfı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile yıllardır mazlum ve mağdur coğrafyalar için Vekaletle Kurban Kesim Programı düzenliyoruz. Vakfımıza emanet edilen kurbanları İslami usullere uygun şekilde keserek, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarından, savaş ve afet bölgelerine, kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelerden, bir Müslüman'ın selamına muhtaç bölgelere kadar dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bizler Türk Milleti olarak iyiliği her yere ulaştırmak zorundayız. Dünya'ya iyilik egemen oluncaya kadar çalışmak zorundayız.” Müftülüğüz'e, Türkiye Diyanet Vakfı Kaş Şubemiz'e  ve Din Görevlilerimize vatandaşlarımızın bağışlarını bekliyoruz.’’ dedi.

Editör: ADEM AYDIN